גז טבעי דחוס למפעל טמבור

רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה העניקה אישור הזרמה של גז טבעי דחוס (גט''ד) למפעל "טמבור" שבעכו. האישור ניתן לאחר שהמפעל השלים את הכנת התשתית הדרושה, הכוללת הסבת המתקנים הפנים מפעליים והקמת מתקן פריקה לגז טבעי. בהמשך לכך, יוכל מפעל "טמבור" להצטרף לשורת מפעלים שכבר נהנים כיום מהאפשרות לעשות שימוש בגז הטבעי.

מפעל טמבור מצטרף לחמישה מפעלי תעשייה בצפון הארץ שמקבלים כיום גז טבעי דחוס בשיטה זו: " "תנובה תל יוסף", "תנובה אלון תבור", "אורבונד", "פסדים" ו"פלסטיב". זאת, בנוסף למפעל "פניציה" בצפון, שהשתמש בשיטה זו עד לחיבורו לרשת החלוקה. בחודשים הקרובים צפויים ארבעה מפעלים נוספים בצפון הארץ להשלים את ההכנות לתחילת השימוש בגז טבעי דחוס: "גבס גשר", "צ'אם", "חוגלה"  ו"נילית".  

הנרי צימרמן, יו"ר התאחדות התעשיינים במרחב צפון, בירך את המפעלים ואת משרדי הממשלה המקדמים את הנושא. לדבריו, "אין ספק כי מדובר בבשורה לתעשייה ולאיכות הסביבה. לגז הטבעי יתרונות משמעותיים והוא בשורה אמתית לכל תעשיין ובוודאי שלמפעלים הגדולים". צימרמן הוסיף כי "יש להמשיך ולפעול לקידום הנושא. אני, כיו"ר התאחדות צפון, אעשה ככל שביכולתי על מנת לצמצם את הרגולציה לרמה ההכרחית בלבד, על מנת לשמור על זהירות מתבקשת מחד, ומאידך- לקדם את הגז הטבעי בתעשייה בכלל ובצפון בפרט. אני מברך על תרומתה של  התאחדות התעשיינים בקידום הנושא, הדחיפה מול משרדי ממשלה, המפגשים עם ספקי הגז ועוד–אנו נמשיך עד שכל מפעל שיחפוץ בכך, יזכה לקבל גז טבעי זול ונקי".

שחר גוראל,
0 תגובות