"פורצות את תקרת הזכוכית"

דמייני לך... מגיעה לקלפי, ולא נותנים לך להצביע. מתייצבת לבקו"ם, ומקבלת סירוב גיוס. משתזפת בים,ומקבלת קנס על חוסר צניעות.

הרב קוק, מורם ורבם של בית מדרשת טאו ולוינשטיין, התנגד להענקת זכות הבחירה לנשים. הוא לא רק התנגד לזכות שלנו להתמודד, אלא גם לזכות שלנו לבחור. היום קשה מאוד לדמיין מצב כזה, אבל עד לפני למעלה ממאה שנים זו הייתה המציאות הבלתי מעורערת ברחבי העולם. 

אנחנו פורצות את תקרת הזכוכית, נמצאות בכל מקום ונאבקות להכתיב סדר יום חדש. מאז ומעולם, ערך השוויון הפחיד את אלו שפחדו לאבד את הכוח והמעמד שלהם, אלו שבפה מלא שולחים את בני המגזר שלהם לטיפולי המרה ואת בנותיהם פנימה הביתה. המכעיס מכל, זו העובדה שאותם כוחות ריאקציונרים מוצגים כ- פני היהדות. זו המגננה שלהם - להסתתר מאחורי מסכת פלפולים הלכתיים, המסורת היהודית, ולהציגה כאמת מוחלטת.

שטויות. טאו, לוינשטיין וחבריהם מייצגים את כלל היהדות כמו ששלטון האייטולות מייצג את כלל האסלאם.

זו בדיוק אחיזת העיניים שלהם, הדרך לצבוע את המציאות בשחור ולבן, לתבוע בלעדיות על היהדות, לקחת את ערכי היסוד של המדינה ולייצר ביניהם ריב ומדון. בניגוד לתפיסתו של לוינשטיין, ישנם מאות רבנים ורבות משלל הקשת של היהדות הפלורליסטית, וכן - גם מהציונות הדתית, שרואים בשוויון מטרה, שרואים ביהדות ערך לקירוב לבבות ואחדות - כן, גם נשים וגם להט"בים.

את אותם רבנים פלורליסטיים, שמהווים רוב מוחלט בעולם היהודי, לא נראה במסכי הטלוויזיה, ילדינו לא ילמדו עליהם בבתי הספר, הם לא יהיו רבני ערים וגם לא רבנים צבאיים. למה? כי הממשלה משתפת פעולה עם אותם לוינשטיינים, ועם המונופול האורתודוכסי ששולט באופן מוחלט על מוסדות המדינה. 
 
טאו, לוינשטיין וחבריהם רואים אותנו מובילות תהליכים מרגשים אל עבר השוויון המגדרי, והם מבוהלים, אחוזי פחד הם יורים לכל הכיוונים. אבל בואו נודה באמת - יש להם על מה. כי העתיד צופן לנו חירות, שוויון ותקווה. העתיד הוא אנחנו.

ח"כ מיכל רוזין,
0 תגובות