קדישמן בתחפושת בכיכר הבימה

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל

ודאי יצא לכם לראות את פסלו המפורסם של האמן הישראלי מנשה קדישמן, "התרוממות", ברחבת היכל התרבות ותיאטרון הבימה. הפסל ,המורכב משלוש דיסקיות פלדה גדולות, בפורים הזה שוב לובש חג ולכבוד אירועי פורים 2017 בתל אביב-יפו, הותקנה על גבי הפסל,"תחפושת" של שלושה כדורי גלידה: בננה תות ווניל. תזכורת קצרה בשנה שעברה הפסל "התחפש" לשלושה אימוג'ים צהובים.

לאחר שמשפחת קדישמן בשיתוף עיריית תל אביב-יפו, הזמינו את הציבור הרחב לקבוע תוך 24 שעות, למה יתחפש פסל "התרוממות" בחג הפורים, תחפושת ״הגלידה״ נבחרה משלל הרעיונות שהוצעו על ידי הגולשים, על ידי משפחת קדישמן בשיתוף העירייה. לדברי ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי העיר תל אביב-יפו יודעת להתחדש בכל אחד מימות השנה, ומהווה עיר שופעת יצירה ואמנות וכך גם סמליה הבולטים שלוקחים חלק באווירת החג.

משפחת קדישמן: "הפסל הוא פסל וצריך לזכור את תפקידו בעיר ככזה ולכן החלטנו שלא לזהות אותו יותר עם גוף מסוים או שהוא יהפוך ללוח מודעות. עם זאת גם פסלים צריכים להשתנות פעם בשנה ומאוד חשוב לנו הקשר עם העיר והקהל שמאוד אוהב אותו. בשנה שעברה כשהוא התחפש הייתה התרגשות גדולה ולכן ביקשנו גם השנה מהקהל להציע רעיונות. הגלידה זה הדבר הכי שמח וצבעוני שנתקלנו בו וזה גרם לנו להרגשה טובה ומשמחת וחשבנו שכך ירגיש גם הקהל".

"התרוממות" הוא פסל מאת האמן הישראלי מנשה קדישמן. הפסל מורכב משלוש דיסקיות פלדה גדולות, המולחמות זו על-גבי זו באלכסון המתנשא כלפי מעלה לגובה של 15 מ' ויוצר יחסי שיווי משקל הנראים כמתנגדים לכוח הכבידה. הפסל הוא חלק מסדרת פסלים שיצר קדישמן במהלך המחצית השנייה של שנות השישים של המאה ה-20. האמן תרם את הפסל לעיריית תל אביב-יפו בכדי לפאר את רחבת היכל התרבות ותיאטרון הבימה ובאווירה חגיגית זו, נוכל לדמיין ולשער מה תהיה התחפושת המקורית הבאה "שילבש" הפסל?

עמי סגל,
0 תגובות