דיון בחוק 'ממשל זמין'

ועדת המדע והטכנולוגיה קיימה דיון ראשון במסגרת הכנת הצעת חוק 'ממשל זמין' של חברי הכנסת דוד ביטן, שולי מועלם-רפאלי, מרב מיכאלי, רועי פולקמן ויו"ר הוועדה, אורי מקלב, לקריאה ראשונה.

ההצעה קוראת לחייב משרדי ממשלה וגופים ציבורים אחרים בפרסום כתובות דואר אלקטרוני של עובדי הגוף שבאמצעותן ניתן לפנות לגוף ולעובדיו, להגיש להם פניות או להעביר להם מסמכים. זאת במטרה להנגיש את השירות הציבורי לאזרח ולהגביר את אמון הציבור בגופים.

יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב: "חשבנו שראוי בטרם יסתיים המושב להשקיע זמן בהצעת החוק שמאפשרת לאזרחים ולכל מי שבא במגע עם  משרדי ממשלה וגופים נלווים, להגיע לאותם פקידים אחראים ולתקשר איתם. כחבר כנסת וותיק נאלצתי לפתח טכניקות ליצירת קשר ולהשגת אותם פקידים אלמוניים. כשיש צורך אני פונה למנכ"ל המשרד הרלוונטי אבל לאזרח הקטן אין את האפשרות הזו, ואת זה בא החוק הזה לתקן, מתוך חשיבה שיש לתת שירות לכל אזרח".

ח"כ דוד ביטן: "המטרה היא שיהיה ניתן להגיע לפקידי הציבור ועובדי הממשלה באופן נגיש ולא באמצעות מחלקות לפניות הציבור שהן המחסום  הגדול ביותר היום. אני בעד קשר ישיר ואישי, באמצעות מיילים. החוק ברור, ניתן להעביר אותו בשבוע הבא בקריאה ראשונה ובשבוע האחרון של המליאה בקריאה שנייה ושלישית".

גורמי המקצוע במשרד המשפטים וראש רשות התקשוב הממשלתי הצביעו על מורכבויות שונות בהצעה, ובתום הדיון הוחלט כי הצדדים יועצו ויגיעו לתיקונים מוסכמים במטרה לקדם את הצעת החקיקה בשבוע הבא.

0 תגובות