"חוק טיפש שמזיק לישראל"

חברת הכנסת ציפי לבני אומרת שהחוק שעבר למניעת אישורי כניסה לישראל ממי שקורא לחרם על ישראל או ההתנחלויות הוא קודם כל חוק טיפש שמזיק לישראל ומחזק את החרמות. לבני אומרת שמי שבאמת מסוכן למדינה לא יכול להיכנס אליה גם היום ומי שרוצה להחרים, ימשיך לקרוא לכך מבחוץ.

היא אומרת: במקום החולשה שמפגין החוק לי אין בעיה שיבואו ויראו איך ישראל באמת, כי אין לנו מה להסתיר אבל בממשלה יש תחרות מי יקצין יותר כדי לעזור פוליטית לעצמו בליכוד או בבית היהודי - והתוצאה זה עוד נזק לישראל.

החוק הזה מתווסף לתהליכים מסוכנים בתוך ישראל וזוהי שעת המבחן של כל הגורמים שאמונים על שמירת הערכים החוקתיים של ישראל: בתי המשפט, היועץ המשפטי לממשלה ושלנו - של מנהיגות מתונה שיודעת לדאוג לביטחון, בלי להרוס את כל השאר. זה לא פשוט כשההמון דורש משהו אחר ופוליטיקאים פופוליסטים גוזרים קופונים - אבל זאת האחריות שלנו. עלינו להתייצב מול התהליכים המסוכנים האלה ולא בגלל מה שיגיד העולם - אלא בגלל מה שיקרה לנו כחברה.

שנים שלא העזתי להגיד שמובילים לאפרטהייד אבל המילה הזאת הופכת להיות לגיטימית, מדינה שיש בה אנשים שוים יותר ופחות. אתמול היה לי הכבוד להשתתף בכנס מיוחד באוניברסיטה העברית לצד נשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרון ברק, השופט מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרופ' רות גביזון ומשפטנים הפועלים למען זכויות אדם - אמרתי בפאנל שאין מצב שישראל תהיה מדינת אפרטהייד כי זה מאבק שלנו, על מי אנחנו, מה הערכים שלנו ומה היעד שלנו. במקום להשתמש בעולם כנימוק - צריך לנהל שיח פנים ישראלי - אסור לתת לשמירה על זכויות העולם להיתפס כאקט של חולשה עד כדי האשמה בשיתוף פעולה עם האויב.

דדי שי,
0 תגובות