אבי גבאי יכול לנצח את נתניהו?

השר לשעבר אבי גבאי, שהודיע על התמודדתי לראשות מפלגת העבודה, מסביר שאת ההחלטה קיבל לאחר מסע בכל רחבי הארץ, במהלכו פגש מקרוב אלפים רבים ששמעו והתרשמו מהתכניות ומהחזון שלו.

גבאי אומר שרבים מהם, כולל לא מעט מצביעי ליכוד וכאלה שחונים ב"חניה כפולה" אצל לפיד – אחרי ששמעו מה ששמעו – החליטו להצטרף ולתמוך במפלגת העבודה.

גבאי אומר: "כמובן, כמי שמתמודד לראשות העבודה אתמודד בעתיד על ראשות הממשלה – כי אין עוד מלבדה מפלגה שהיא אלטרנטיבה לא סינטטית לשלטון. זו הסיבה שבחרתי להצטרף דווקא לשורותיה.

לשאלה האם אני יכול לנצח את נתניהו. התשובה היא חד משמעית כן ואם לא הייתי חושב כך הרי שלא הייתי מציג את מועמדתי מלכתחילה.

אחד הדברים החזקים שנתניהו יצר אצל התומכים שלו היא האמונה שהוא ממש גדול דור. לא עוד ראש ממשלה. המציאות כמובן רחוקה שנות אור מכך. מניסיון - ההנהגה בראשות נתניהו היא הנהגה שעסוקה אך ורק בעצמה ובלהיבחר מחדש, ממשלה עם כאוס ניהולי מתמשך ויוצא דופן בעיקר של העומד בראשה, ממשלה בינונית מינוס שפשוט ששכחה שתפקידה הוא לשרת את העם. וכמובן שצריך להחליף אותה.

האלטרנטיבה לממשלה הבינונית הזו היא מנהיגות שמסתכלת קדימה ועל טובת המדינה בכל הנושאים. אנשי מקצוע ביטחוניים וכלכליים לא חסרים – אך בראש ובראשונה ישראל צריכה מנהיג שהוא שליח ואיש ציבור, שימנה את הטובים והמתאימים ביותר מביניהם ויאפשר להם לעבוד מתוך שיקולים ענייניים ולא למען שרידותו הפוליטית של איש".

דדי שי,
0 תגובות