אבי גבאי רוצה להיות יו"ר מפלגת העבודה

אחרי שעמר בר-לב הציג את מועמדותו, יש עוד מתמודד לראשות מפלגת העבודה - השר לשעבר אבי גבאי, שמסביר מדוע החליט להתמודד לתפקיד:

החלטתי להתמודד לראשות מפלגת העבודה כדי להפוך אותה ממפלגה בעלת עקרונות צודקים למפלגה שמנצחת בחירות. מאז שהצטרפתי פגשתי אלפים רבים בחוגי בית, כנסים, בפייסבוק ועוד. דיברתי על התכניות, הערכים והדרך שלי ומצאתי הסכמה גדולה ואמונה במנהיגותי. 4,000 מתפקדים חדשים הוכיחו זאת במעשה ועוד אלפים רבים שאמרו "אם תרוץ לראשות המפלגה נצטרף" (בהם מצביעי ליכוד רבים מאוד).

גבאי אומר שהמסורת והניסיון מעידים שמפלגת העבודה היא האלטרנטיבה היחידה לשלטון. הוא מסביר::"בתמיכתכם ובראשותי, היא תהפוך למפלגה שמחזירה לשורותיה מצביעים שחונים בחניה זמנית ב׳יש עתיד׳, תסחוף קהלים חדשים ותשמש להם בית של ממש, תעמיד אלטרנטיבה ממלכתית, עניינית, אמיצה ובטוחה - ובסוף גם תדע לנצח בחירות, להחליף את נתניהו ולפעול לטובת שינוי ותיקון פני המדינה – עבור כל עם ישראל ולא עבור שרידותו הפוליטית של איש"

גבאי תוקף את ראש הממשלה: "השנים הארוכות של נתניהו בשלטון הרגילו את כולנו לחשוב במונחים של פחד במקום תקווה. של קיפאון במקום יוזמה. של פילוג במקום מציאת מכנה משותף. של התנהלות במקום ניהול. הייתי שם. ראיתי שלטון שעובד עבור עצמו במקום עבורנו, שלטון שעסוק בכותרת הבאה ובספין שיצליח לשמור על הכסא. שלטון שהוא בדיוק ההפך מכל מה שמייצגת הציונות, בדיוק הפוך מהערכים עליהם קמה המדינה המופלאה הזאת. התרגלנו, ואז הפכנו אדישים ואיבדנו אמונה שזה יכול להשתנות. אסור לנו לחשוב כך. אפשר לתקן, זה יכול להשתנות, ואנחנו אכן נשנה את זה. אני מאמין בזה בכל לבי". 

גבאי אומר שבמפלגת העבודה יש חברי וחברות כנסת מצויינים ותומכים מדהימים שפגשתי ללא הרף. נכון, המפלגה רחוקה כרגע מהשיאים אליהם הגיעה בעבר, וכפי שאמרתי כשהצטרפתי זה בדיוק האתגר, לארגן מחדש את המפלגה, למקד אותה בניצחון הקבוצה ולא רק בניצחון אישי בפריימריז, לצרף מנהיגים ואנשי בטחון חדשים, ולייצר שיח חדש וסדר יום שישיב את הדברים למקומם הטבעי, ויחזיר את המדינה למסלול".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות