ועדת החינוך תפעל לשיפר תנאי הסייעות בצהרונים

עדנה יהושע, גננת בצהרון ונציגת ועד הסייעות בצהרונים, אמרה בדיון ועדת החינוך כי היא מזועזעת מכל מה שקורה במערכת החינוך ובצהרונים בפרט: " כשאני רואה את כל מה שקורה במערכת החינוך אני שמחה שלא הבאתי ילדים לעולם. השנה אני עוברת תקופה מאוד מאוד קשה בצהרון שלי – התחלפו חמש סייעות מתחילת השנה ויש לי סייעת מצוינת שעובדת כבר חמישה שבועות, אבל היא מדברת על עזיבה. היא מקבלת 1500 ₪ עבור עבודה של חמישה ימים בשבוע. אם אנחנו רוצות תוספת שכר, אנחנו צריכות לעבוד בקייטנות.  אתם יודעים מה זה לעבוד 8 שעות ביום עם ילדים בזמן הקייטנות?  הבנות קורסות ויש מספר רב של ילדים בצהרונים. הילדים רצים אליי ורוצים לספר לי דברים ואני לא יכולה לתת להם מענה. זה גובל בהתעללות בילדים. יש לי 40 שעות נוספות בשנה כי אני בכל פעם נשארת להדריך סייעת חדשה ואין אף אחד שיתן לי את הכסף הזה".

יוזמת הדיון ח"כ רחל עזריה אמרה: "כשהתחלתי לפעול בתחום הצהרונים, במשרד החינוך לא ידעו  מה זה בכלל ולזכותם יאמר כי הדברים השתנו. יש כבר טון של הסדרת האחריות. בירושלים ישנה הסדרה של תקצוב דרך המדינה ולמרות זאת הצהרונים הפכו להיות מקור הכנסה לרשות המקומית. איכות הסייעות קשורה לכך שאין התאמה בין מה שההורים משלמים לבין מה שיש בפועל בצהרונים. משלמים הרבה מאוד כסף עבור השירות ועדיין שכר הסייעות נמוך, ויש מי שגוזר כאן קופון בדרך. יש לדאוג שהכסף שישולם עבור צהרונים יוצא עבור הצהרון ולא למקום אחר ברשות המקומית - כפי שהצעת החוק שלי מבקשת לעשות. השלב הבא יהיה להסדיר מה יהיה בצהרון. צריך להבין איך מסדירים את השותפות עם משרדי הממשלה - מי האבא והאמא של הצהרונים במדינת ישראל".

מ"מ יו"ר ועדת החינוך ח"כ מירב בן ארי הודיעה כי הוועדה תקיים סיור בצהרונים כדי לעמוד מקרוב את הקשיים איתן מתמודדות הסייעות. עוד אמרה כי ועדת החינוך תטפל בתנאי העבודה וההעסקה של הסייעות בצהרונים.

0 תגובות