יום העיצוב האיטלקי

במסגרת יום העיצוב האיטלקי, יוזמה של משרד החוץ האיטלקי בשיתוף פעולה עם שגרירויות איטליה והמכונים האיטלקיים לתרבות ברחבי העולם, יגיעו מאה "שגרירים של עיצוב" - מעצבים, יזמים, עיתונאים, מבקרים, אנשי תקשורת, מרצים - למאה ערים נבחרות ברחבי העולם ויציגו פרויקטים של מצוינות- "Made in Italy".

שגרירת העיצוב האיטלקי שנבחרה להגיע למוזיאון העיצוב חולון הינה המעצבת קיארה אונידה, המנהלת הקריאטיבית של חברת סאלוויאטי היוקרתית  (Salviati) מוונציה. אונידה היא בוגרת הפוליטֶקניקו בטורינו והתמחתה בעיצוב תעשייתי בסנט מרטינס קולג' בלונדון. היא שיתפה פעולה עם משרדי עיצוב כגון Martino Gamper, Habitat, Tangerine, Studio Toogood, Northandsouth . בהמשך פנתה למחקר עצמאי בתחום טכניקות ייצור וחומרים מתקדמים, שהניב אובייקטים בעלי אופי ניסיוני והוביל להקמת הפרויקט Breaking the Mould, העושה שימוש בטכניקות של ייצור זכוכית מוראנו. עבודותיה הוצגו במיטב מוזיאוני העיצוב באיטליה, בסין, באוסטריה ובבריטניה.

אונידה היא המרצה המובילה באירוע "להתבונן, ליצור, ליזום" – מפגש חגיגי בנושא עיצוב דרך חומר, טכנולוגיה ונראטיב והחיבור למיתוג ויוזמות עסקיות. באירוע ישא דברים שגריר איטליה בישראל, פרנצ'סקומריהטאלו.

יעל צור,
0 תגובות