הסגנית ניצחה את האלופה

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל

איזה משחק משוגע קיבלנו הערב (שבת) בבית מכבי בפתיחת המחזור ה-20 בליגת ווינר סל. הפועל "בנק יהב" ירושלים כבר הובילה ב-23 הפרש בתחילת הרבע השלישי, מכבי "ראנד מדיה" ראשל"צ עברה מ-0 ל-100 והשלימה מהפך תוך 10 דקות בלבד, אבל האדומים מהבירה שמרו על קור רוח ובהובלת הגארדים הזרים שלהם חזרו הביתה עם ניצחון 68:82.

המשחק בעצם התחלק לשלושה: 21 הדקות הראשונות בהן ירושלים ספגה בקצב של נקודה לדקה וברחה ליתרון 21:44; עשר הדקות הבאות, שהיו בסימן טירוף חושים של ראשל"צ, ששמרה בהתלהבות גדולה, טסה לסלים קלים והפכה את התוצאה עם ריצת 12:36 משוגעת; ותשע הדקות האחרונות בשליטת הקו האחורי הירושלמי: ג'רום דייסון בחדירות יעילות, קרטיס ג'רלס שאיפס את הידית מבחוץ וטרנס קינסי באיזורית של איש אחד.

ירושלים ניצחה לראשונה מאז חצי גמר הגביע, בסיטואציה לא קלה: ללא בר טימור, אמארה סטודמאייר ועם דקות בודדות של ליאור אליהו החולה. הקבוצה יצאה ממשבר הקליעה מבחוץ, קיבלה מחצית ראשונה גדולה של טראוויס פיטרסון (17 נקודות) ומחצית שנייה גדולה כאמור של הקו האחורי וסימנה וי חשוב לפני הסדרה מול גראן קנאריה ברבע גמר היורוקאפ.

ראשל"צ כאמור רשמה ריצה גדולה במהלך המחצית השנייה, אבל בשאר הדקות הציגה כדורסל התקפי רע עם לא פחות מ-20 איבודים. גם בדקות המומנטום החטיאו הכתומים לא מעט זריקות שבדרך כלל נכנסות, ודווקא כשהצליחו להשלים את המהפך, נעלמו לאט לאט מהמגרש ונקלעו שוב לפיגור דו-ספרתי. ג'אבון מקריי המשיך את היכולת הטובה מההפסד בגרמניה בשבוע שעבר והיה הבולט בשורות האלופה.

דוד שמעוני,
0 תגובות