מאבק המנופאים עולה שלב

מאבק המנופאים מעלה הילוך עם שביתת אזהרה בת יום אחד וכינוס מחאה ארצי.

מההסתדרות נמסר כי לנוכח המבוי הסתום במשא ומתן מול התאחדות בוני הארץ, להסדרת תנאי עבודתם של המנופאים, מחר תתקיים שביתת אזהרה בת יום אחד. כ-1,200 מנופאים ומפעילי עגורן צריח יעצרו ליממה שלמה את העבודה באלפי אתרי בנייה בישראל.

במקביל להשבתת הענף, ציבור המנופאים יקיים כינוס מחאה ארצי, בתמיכת הסתדרות עובדי הבניין והעץ. בכינוס שייערך בגני התערוכה בת"א, החל מהשעה 10:00 בבוקר, צפויים לקחת חלק מאות רבות של עובדי הענף, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ יצחק מויאל, ונציגים נוספים.

בהנחיית יו"ר ההסתדרות ניסנקורן, ההסתדרות תפעיל קרן שביתה על מנת להעניק רוח גבית למאבק המנופאים ולהקל על היערכותם. בזכות קרן השביתה, כל המנופאים המורשים, אשר ישבתו וייקחו חלק בכינוס המחאה הארצי, יהיו זכאים לתשלום בגין הפסד העבודה ביום זה.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "למעלה מ-400 עובדים בישראל קיפחו את חייהם בעשור האחרון בענף שהפך למסוכן ולקטלני ביותר בשוק העבודה בארץ. די לזילות בחיי אדם. הפקרת הבטיחות, פיקוח רופף והיעדר אכיפה, הם רק סימפטומים לתחום פרוץ ומופקר, שמרבית העובדים בו מועסקים כעובדי קבלן, משוללי זכויות ותנאים בסיסיים. העובדים שבונים את המדינה מסכנים את חייהם ומתקשים לסגור את החודש. המאבק על זכויות המנופאים הוא המאבק על פניה של החברה הישראלית. מתוך מחויבות עמוקה להגנת פועלי הבניין, וציבור המנופאים בפרט, ההסתדרות תפעיל את מלוא עוצמתה עד שמכלול הזכויות של אוכלוסייה זו יעוגן בהסכם קיבוצי, שנותן ביטוי לסוגיות כמו בטיחות וקיום בכבוד".

0 תגובות