ראשון לציון תקים קו רכבת תחתית

ראשון לציון לא מחכה - תקים קו רכבת תחתית בעצמה.

ראש העיר דב צור אומר: "כל מי שיוצא מהעיר בבוקר וחוזר אליה אחר הצהריים או בערב יודע היטב שהמציאות הזו של הישענות כמעט מוחלטת על הרכב הפרטי – חייבת להשתנות. בוודאי בעיר צומחת ומתפתחת שתוסיף לשטחה עוד אלפי יחידות דיור. מערך תחבורה ציבורית טוב, יעיל ומהיר הוא צו השעה, לא מותרות. 

אני לא מתכוון להמתין ללוחות הזמנים של המדינה, וביקשתי באופן חריג וחסר תקדים להקים את קו הרכבת הקלה בראשון לציון. זה תהליך מורכב, שמחייב שינויי חקיקה ואישורים נוספים, ולשמחתי מצאתי אוזן קשבת אצל שרי התחבורה והאוצר. 

הקו החדש - הקו החום והוא יחצה את העיר ממזרח למערב. בראשון לציון הוא יעבור  באזור צריפין ומשם לרחוב ירושלים, רחוב הכרמל , יגיע לרוטשילד שם יעבור לכל אורך רוטשילד מערבה עד מתחם היס פלנט ומתחם האלף ומשם יתחבר לתחנת משה דיין, בה יהיה חיבור לרכבת קלה וכבדה, כך נבנה פתרון תחבורתי אזורי כולל, שייתן מענה לנוסעים בתוך העיר וליוצאים ממנה לרחבי גוש דן.

ההשקעה בתחבורה הציבורית תקל גם על הנוסעים ברכב הפרטי ואני צופה שכאשר תהיה לנו תחבורה ציבורית יעילה ומודרנית רבים יבחרו להשתמש בה ולא ברכב הפרטי. אישור המתווה הוא אינטרס מובהק של הממשלה, שמבינה היטב את הצורך בהעברת נוסעים מן הרכב הפרטי לתחבורה הציבורית." 

כפיר אוחיון,
0 תגובות