זקנה במסדרון לא גזרת גורל

"המושג 'זקנה במסדרון' אינו גזרת גורל. בית החולים לא יאפשר יותר פגיעה בחולים בגלל שיקולים כלכלים" - מבטיח פרופ' רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי.

מבית החולים איכילוב נמסר שבשנת 2016, בית החולים הקדיש באופן עצמאי, למעלה מ-20 מיליון שקלים לטובת קיצור תורים למען החולים. בעקבות השקעה זו שכוללת הפעלת בית החולים בשעות אחה"צ והשארת המומחים בתוך כותלי בית החולים לטובת החולים ברפואה הציבורית, קוצרו באופן משמעותי כמה מהניתוחים המבוקשים ביותר בישראל.

עוד נמסר שבית החולים הוביל מהלך לצמצום המיטות במסדרונות המחלקות הפנימיות ויש ירידה של כ-50% במספר המיטות של חולים השוהים במסדרון.

בנוסף, ניתן דגש לקיצור משך הטיפול בחדר המיון של בית החולים וכיום לפי סקר שערך משרד הבריאות, חדר המיון של בית החולים איכילוב הוא כאמור השני במספר קבלות של חולים בארץ והראשון מבין מרכזי העל עם משך הטיפול הקצר ביותר – 2.9 – כשעה פחות מהממוצע הארצי שעומד על 3.79.

בקרוב צפוי להיפתח בכניסה לבית החולים מרכז מידע ושירות הכולל מתן מידע, מיצוי זכויות ופניות ציבור ובקרוב גם צפוי לעלות לאוויר אתר אינטרנט חדש שיאפשר לראשונה בישראל את כל המידע הרפואי און ליין, כולל תוצאות בדיקות והתייעצות עם מומחים ובהמשך תושק אפליקציית ניווט חדשנית ופורצת דרך שתאפשר ניווט תוך מבני מתקדם ברחבי המרכז הרפואי לנגישות קלה יותר עבור הבאים.

"על ממשלת ישראל להגדיל את תקציב משרד הבריאות ולהזרים את הכסף הנדרש למערכת כולה על מנת שנוכל לעשות את המוטל עלינו – מתן רפואה מובילה ואנושית" קורא פרופ' גמזו.

בר בשן,
0 תגובות