סינרגיה היא שם המשחק

השגריר גדעון בכר, שליח מיוחד לענייני אפריקה

סינרגיה היא שם המשחק כיום. היא חזקה משיתוף פעולה ומביאה לידי ביטוי מעולה את מכפלות הכוח של המשתתפים בה. ברוח זו התכנס במשרד החוץ אירוע סינרגיה בין שגרירי מדינת ישראל המשרתים באפריקה ובין עשרות ארגונים של החברה האזרחית הישראלית הפועלים ביבשת זו. סביב שולחנות עגולים פגשו 12 השגרירים ארגונים ישראליים רבים העושים עבודה אמיתית לתיקון עולם באפריקה ויצרו עימם קשרי עבודה פוריים כדי לסייע ליבשת ולקדם את יחסי ישראל-אפריקה.

מיכל פילוסוף מאגף אפריקה במשרד החוץ סיפרה כי ליצנים רפואיים, ארגונים העוסקים בחקלאות, בניתוחי לב לילדים, בחינוך, בפעילות ספורטיבית, מים ועוד הם מקצת הארגונים שנטלו חלק באירוע.

"אנו בטוחים שהמפגש הזה יביא עימו תוצאות רבות ומשמעותיות" אמר סמנכ"ל אפריקה במשרד החוץ, השגריר יורם אלרון. "הופתענו מהיקף הפעילות הישראלית האזרחית בהתנדבות באפריקה" הוסיף השגריר גיל השכל, סמנכ"ל מש"ב – הגוף האחראי על סיוע החוץ הבינל' של ישראל בעולם הרחב.

מבחינתו של אלון בר, מנכ"ל סיד ישראל, גוף הגג של ארגוני הסיוע והפיתוח הבינל' הישראליים הפעילים בעולם, שהיה שותף לקיום המפגש, מדובר בהצלחה גדולה, ובאירוע בהחלט משמעותי מסוגו של שיתוף פעולה ממשי בין משרד החוץ לארגוני החברה האזרחית הישראלית הפעילים באפריקה.

"כאשר התחלנו את האירוע ביקשנו מהמשתתפים לצאת ממנו עם כמה שיותר כרטיסי ביקור, עם כמה שיותר קשרים ועם כמה שיותר תוכניות לביצוע פרוייקטים באפריקה. אני חושב שהשגנו את היעד הזה" אומר השגריר גדעון בכר, שליח מיוחד לענייני אפריקה במשרד החוץ, שיזם את האירוע. "מבחינתנו", הוא מוסיף "מדובר רק בצעד ראשון, ובכוונתנו להגדיל ולהרחיב את הסינרגיה והשת"פ בין משרד החוץ לחברה האזרחית בישראל, לה יש תרומה עצומה למדינת ישראל ותדמיתה החיובית בעולם".

משתתפי הכנס בירושלים 

עופר בן דוד,
0 תגובות