מכדררים בשחקים

באזור תחנת הכוח 'צפית' (בסמוך לכפר- מנחם שבשפלת יהודה) נראה מחזה מיוחד לאורך קו המתח העליון היוצא מהתחנה: מסוק מרחף באוויר, בצמוד לתיילי החשמל כשאדם הלבוש בחליפה מיוחדת יושב על רמפה המותקנת על מגלשי מסוק   ומתקין על הקו במרחקים קבועים כדוריים כתומים.

על קווי חשמל רבים מוקנים כדורי אזהרה בצבע כתום - לאזהרה על הימצאותם לכלי טיס העוברים בסמוך. ההנחיות להתקנת כדורי האזהרה מתקבלות בחברת החשמל ממנהל התעופה.

את התקנת כדורי האזהרה מבצעים עובדי חברת החשמל שהוכשרו לכך במיוחד- בעזרת מסוקים.  העובדים 'מבלים' חלק ניכר מיום העבודה כאמור על גבי 'רמפה'  הקשורה למגלשי המסוק, בין שמיים וארץ.  הכדורים מורכבים על חוט הארקה העובר מעל התיילים כשהמסוק עובר בכל פעם מרחק ועוצר לפרק זמן על מנת לאפשר לעובד שעל הרמפה להתקין כדור בטיחותי חדש או להחליף ישן בחדש. .

יתרונה של השיטה החדשה, הוא בכך שאין צורך בהפעלת ציוד מכני כבד ( משאיות ובמות הרמה) ובשינועו לשטח,  דבר המקצר את לוחות הזמנים ומשך העבודה ומוזיל את עלויות הביצוע.

מחברת החשמל נמסר שהעובדים עוברים הכשרה מקיפה ומקצועית לקראת ביצוע עבודות מסוג זה. ההכשרה כוללת תירגולים מפרכים באוויר ועל הקרקע, אימוני סימולציה מגוונים- ורק לאחריהם יוצאים לדבר האמיתי בין שמיים וארץ.

 

0 תגובות