חיפה אדומה: ניצחון להפועל

צילומים: מכבי חיפה

הפועל ניצחה את מכבי בדרבי החיפאי. לאלה כבש צמד (28', 76') וארייבטמן הוסיף את השלישי (84') .

מספר דקות לפני שריקת הפתיחה באצטדיון סמי עופר, כאשר ברקע אווירה נהדרת ותצוגה יוצאת דופן של האוהדים הירוקים, נערך טקס לזכרו של שוער מכבי חיפה האגדי, ויקטור צ'אנוב ז"ל, אשר נפטר במהלך שבוע שעבר, והוא בן 57 בלבד. במהלך הטקס הוקרן סרטון קצר שבו נראה צ'אנוב עוצר את הפנדל במשחק הזכור נגד מכבי תל אביב, בו זכה לציון 10 מכלי התקשורת. לאחר מכן כיבד אותו הקהל עם דקה של מחיאות כפיים. 

מהלך המשחק:

דקה 13', הזדמנות טובה של האדומים, כאשר בן בסט קיבל כדור בתוך הרחבה וממרחק של 10 מטרים בעט שטוח למסגרת, אבל לויטה ירד טוב ולקח את הכדור. סאן מנחם שהיה בסמוך, הרחיק את הסכנה.

בדקות שלאחר מכן שלטו הירוקים באופן מוחלט במשחק, אך לא הצליחו להגיע למצבים מסוכנים. בדקה 26', דמארי קיבל כדור נהדר מאלושי במרכז הרחבה והחל לפרוץ פנימה, אך אי הבנה עם זנטי גרמה להנפת דגל של הקוון שסיימה את ההתקפה.

בדקה 28', הייתה זאת דווקא הפועל שהצליחה להבקיע את הראשון. מהראן לאלה קיבל כדור רוחב מלירן סרדל וקבע 1:0 להפועל חיפה.

בדקה 30', עומר דמארי פרץ מצוין והגיע לאחד על אחד מול פלטהאוזן, אבל השוער האדום יצא עם ידו על העליונה והצליח להדוף את הנסיון. בדקה 38', נסיון תרגיל של הירוקים במצב נייח הסתיים בבעיטה חזקה של סאן מנחם, אך הכדור עלה מעט מעל המשקוף.

ריינשרייבר הוסיף עוד דקה אחת תוספת זמן ושרק למחצית המשחק. 

מחצית שניה

הירוקים פתחו את המחצית השניה עם חילוף כפול. פיטים אזמי ואלירן עטר נכנסו וחליפו את מארק ואליינטה ועמית זנטי. בדקה 50' הגיע ההזדמנות הראשונה של הירוקים במחצית. אלושי הרים כדור גובה לרחבה ומצא את ראשו של אזמי שהמשיך עם נגיחה מדויקת, אך הכדור שלו חלף סנטימטרים מהקורה הימנית. דקה לאחר מכן עוד הזדמנות טובה לאחר הרמה של סאן מנחם, אותה המשיך ואצק בבעיטה מהפינה ימנית של רחבת ה-16, אך הניסיון פגש רק את הרשת החיצונית.

בדקה 66', מולנסטיין ביצע את החילוף השלישי והאחרון של הירוקים כאשר הוציא את עומר דמארי והכניס במקומו את רועי קהת. מספר שניות לאחר החילוף, הרמה מצוינת של אלירן עטר מגיעה לראש של רועי קהת שבנגיעה הראשונה שלו כמעט ועושה את השוויון של הירוקים, אבל פלטהאוזן נמצא שוב במקום כדי להציל.

בדקה 76', הפועל חיפה עולה ל-2:0. לאחר נסיון בעיטה מרחוק של חיים מגרלשווילי שנהדף ע"י לויטה לקורה, לאלה השתלט על הריבאונד ומול שער ריק עשה את  השני של הפועל חיפה.

בדקה 83', הפועל חיפה ניצלה שוב את הרפיון בהגנה הירוקה ועשתה את השלישי שלה עם עוד מתפרצת שבסופה הגיע שלומי ארבייטמן מול לויטה ושלח בקלות לרשת של הירוקים. 3:00 להפועל חיפה.

בדקות שלאחר מכן, למרות נסיונות רבים של הירוקים, הם לא הצליחו למצוא את הרשת של האדומים, ולאחר עוד שתי דקות תוספת זמן, רועי ריינשרייבר שרק לסיום המשחק.

 

דוד שמעוני,
0 תגובות