לרשת יש גם כח שלילי

"את מטונפת, חסרת צלם אנוש"."חלאת המין האנושי לכי לעזה"."אינשאללה שאיזה ערבי יכבוש אותך". "למה את חיה פה?? צבועה מסריחה"."לכי תזדייינייייי את וכל המפלגה שלך!"."יפחית צואה אנושית". "אנשאלה תקבלו סרטן במוח אמן".

קשה לכם לקרוא את זה נכון? גם לי, זו שפה פוגענית ואלימה, שנאת חינם במיטבה. לצערי, זו רק דוגמית מאלפי התגובות המרושעות וחסרות הרסן שאני מקבלת חדשות לבקרים. היום ציינו בכנסת את יום האינטרנט הבטוח.

האינטרנט שינה את חיינו. שמעתי ברשת על קלרה, אישה ערירית ניצולת שואה שנפטרה. גייסתי את חברי ומשפחתי כדי שיבואו יחד איתי ללוות את אותה לוחמת פרטיזנית גיבורה, בדרכה האחרונה. בזכות האינטרנט אנשים מוחלשים יכולים להשמיע את קולם, והחברה האנושית כולה יכולה לשתף פעולה בצורה חסרת תקדים, באופן מהיר ויעיל. 

 אבל לרשת יש גם כח שלילי. כח של שיסוי ואלימות. ילדים, בני נוער ומבוגרים נפגעים קשות מהאלימות הזו. אני מאמינה שהילדים והנוער הם סוכני השינוי שלנו להתמודדות עם התופעה הארורה, ולכן צריך להעצים אותם- הם יודעים טוב מאתנו. 

 ודבר אחרון, האלימות והפוגענות, הגזענות ושנאת האחר לא מתחילים ברשת. הרשת משקפת את המציאות הגסה, הבריונית והאלימה⁠⁠⁠. אז בפעם הבאה כשאתם מפרסמים פוסט או מגיבים ברשת- קחו נשימה ותחשבו על האישה או האיש שנמצאים בצד השני של המסך.⁠

ח"כ מיכל רוזין,
0 תגובות