מעישון מתים 8,000 בשנה

המדינה מרוויחה מעישון טבק 6 מילארד שקלים. המדינה מרוויחה ממיסוי על האלכוהול כמעט מילארד שקל.

הסיבה היחידה שלגליזציה מפחידה את הפוליטיקאים השמרנים - היא שקנאביס ניתן לגדל בקלות בבית, ולכן הכנסות המדינה ממנו תהיה נמוכה, והשוק יהיה חופשי לחלוטין.

השמרנים מזהירים אותנו מחברה של "מסוממים" כמו ששמעון ריקלין ההדיוט מערוץ 20 אמר. ובכן, מעישון טבק מתים 8,000 איש בשנה. כל שלוש שנים מתים מעישון טבק יותר מכל מלחמות ישראל יחד. מה התקציב שהמדינה משיקיעה בתכניות גמילה? 6. 6 מיליון שקל בלבד מתוך המיסוי האדיר שהיא גבתה.

אבל לשמעון ריקלין לא אכפת מזה. וגם לא לתקשורת. וגם אם היה נס ולמישהו כבר יהיה אכפת מעישון הטבק הנוראי או מהאלכוהוליזם במדינה - כולם יודעים ששר האוצר בעל אינטרס שהמעשנים ייחנקו ויכניסו מיסים, וחברות הטבק, האלכוהול, והתרופות יחסלו בפריימריס כל מי שיגע להם בעוגה.

מזהירים אותנו "ממשפחות שיתפרקו". כמה משפחות התפרקו בגלל מפעל הפיס? כמה משפחות התפרקו בגלל בעיית אלכוהוליזם? מעשן ממוצע משלם לאורך חייו 400,000 שקל. אני בטוח שהמון משפחות שנקלעו לעישון נכנסו לקשיים כלכליים והתפרקו.

בסופו של דבר יש רק אמת אחת: מי שמתנגד ללגליזציה של קנאביס, צריך להתנגד גם לטבק, אלכוהול, וקיומו של מפעל הפיס. אגב - עמדה כזו אני מוכן לקבל בוויכוח לגיטימי על חופש הפרט.

אבל לאמר שצמח שפחות ממכר מסיגריות, פחות דופק את הגוף מאלכוהול ופחות הרסני מהתמכרות להימורים "מסוכן לחברה הישראלית" -
זאת פשוט בורות. חד וחלק. 

לקרוא למיליון ישראלים נורמטיבים "מסוממים" זאת בורות. 

להתעלם מכל כך המון מחקרים שמוכחים שהצמח הזה הרבה פחות מזיק, זאת בורות. 

להתייחס בזלזול לעובדה שבכל מדינות הלגליזציה ואי ההפללה - הפשע ירד, תאונות הדרכים ירדו, מספר הפניות למיון ירדו וכמות האלימות פחתה, זאת בורות.

אז אנא, חסכו ממני את השמרנות המזוייפת. אם במדינה שבה על כל שקל שאתם מרוויחים המדינה לוקחת ממכם חצי דרך מיסים - ואתם כל כך מודאגים מכך שישראלים יעשנו קנאביס לכיף, יש לכם בעיה מאוד רצינית בתיעדוף.

טופז רם,
0 תגובות