"אנחת רווחה בי"ם וברעננה"

אנחת רווחה נשמעה בירושלים וברעננה. בנט וביבי כבר חשבו שבאמת יצטרכו להתחיל לבנות בהתנחלויות עכשיו כשאובמה הלך, ואז - צפירת הרגעה. אפשר לחזור לתירוצים ולהתבכיינות בשלטון הימין-הכי-ימין שהיה לנו פה. גם טראמפ נגדנו. שוב האמריקאים האלה מפריעים לימין למשול.

ממשלת נתניהו הפחדנית יודעת שעומדת בפנינו הכרעה ביטחונית מדינית אחת - האם תהיה כאן מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית, או שנהפוך לסיפוחיסטאן: סיפוח השטחים ו-3 מיליון הפלסטינים שחיים בהם, ועתיד שכולו מלחמה בלתי פוסקת. נתניהו ובנט יודעים שאין להם שום פתרונות אמיתיים לשמירת הביטחון שלנו במצב כזה. הם יודעים שמצב כזה הוא סוף לחזון הציוני. אבל בשביל לשמור על הכיסא שלהם, הם ימשיכו להגיד כל מה שהימין הקיצוני רוצה לשמוע.

אבל האמת היא, שהימין בשלטון כבר 40 שנה כמעט ברצף. לממשלות הימין לדורותיהן כבר היתה היכולת לבנות ולספח. אלא שבנייה וסיפוח הן בסך הכל מילים ריקות בשירות מסע ההתחנפות של נתניהו לימין הקיצוני. מילים וסיסמאות. ממש כמו "הערבים נוהרים" או "עמונה לא תפונה לעולם." לא ייצא מהן כלום, כי אין מאחוריהן כלום.

אחרי עשר שנים בשלטון אפשר להגיד בבירור שביבי יודע טוב מאד מה המחיר של הוצאת הרעיונות המופרעים של בנט וסמוטריץ' לפועל, וגם הוא מבין שאסור לו לאפשר להם לקרות. למזלו, גם הנשיא האמריקאי הנוכחי הסכים לתת לו את התירוץ המושלם.  God bless America.

ח"כ סתיו שפיר,
0 תגובות