חדש: שכונת ניר צבי בלוד

צילום: עיריית לוד

התקיים דיון ההיסטורי לאישור ראשוני של התכנית, בה יוקם רובע מגורים ענק ויוקרתי במערב העיר.

ראש העיר יאיר רביבו אומר שהעיר לוד נמצאת בפני תפנית אדירה – חתימה על הסכם פיתוח אסטרטגי עם ממשלת ישראל, אשר יבטיח את עתידה של העיר כיעד מגורים מועדף במרכז המדינה, יחזק את העיר, יציע אלפי מקומות עבודה חדשים, ישפר משמעותית את תשתיות התחבורה, ויקדם משמעותית תוכניות להתחדשות עירונית בשכונות הוותיקות.

בשנים הקרובות עתידה לוד להוסיף קרוב ל-20,000 יחידות דיור, להכפיל כמעט את אוכלוסייתה ולהפוך לאחת הערים הגדולות והמבוקשות בישראל למגורים.

ראש העיר אומר: "הנדבך הראשון להסכם אשר כבר יוצא לדרך - אישורה של הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל), להפקיד את התכנית בניר צבי בשטחים שיצורפו ללוד, להקמת 11,300 יחידות דיור חדשות למכירה בשוק החופשי ולמשפרי דיור בלוד, מתוכן כ-30% מיועדות להשכרה ארוכת טווח לסטודנטים וזוגות צעירים. 

מדובר בתוכנית "ניר צבי" הממוקמת במערב העיר, בהמשך לשכונת גני אביב. היא נחשבת לאחת התוכניות הגדולות המקודמות על ידי עיריית לוד בשיתוף עם החברה הממשלתית לדיור והשכרה. אין ספק כי המדובר בבשורה לצעירים ולתושבי העיר שמבקשים להישאר בעיר ולשפר דיור. זהו האתגר שלנו להשאיר בע"ה את הצעירים בלוד ולמשוך אוכלוסייה חילונית ציונית ממרכז הארץ שתבוא ללוד, תראה את העיר כמקום אטרקטיבי למגורים, עיר בצמיחה מחודשת, עם חינוך איכותי, שפע מקורות תעסוקה, תנופת פיתוח ודיור בר השגה. השאיפה שלי היא להחזיר את הזוגות הצעירים שעזבו את לוד לטובת שוהם, מודיעין, ראשון ובאר יעקב, ושבו בנים לגבולם".

0 תגובות