"הממשלה הזו מושחתת"

ח"כ מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני אומר שהממשלה מושחתת לא רק בשל הצל הכבד שמטילים עליה מעשיו של ראש הממשלה אלא  גם בשל העובדה שאין ולו שר אחד מקרב חבריה שאזר אומץ לומר בפומבי, שגם אם אין מדובר בעניין פלילי, לא ראוי שנבחר ציבור (ודאי ראש-הממשלה) יקבל טובות הנאה במאות אלפי שקלים.

רוזנטל אומר שהממשלה הזו מושחתת מפני שהיא משחיתה, מפני שחלק מחבריה תומכים בפומבי בעבריינים מורשעים.

הוא אומר: "הממשלה הזו מושחתת מפני שהיא רומסת את שלטון החוק ובעיקר דוחה כל רעיון שעלול לשפר את טוהר המידות במדינה ולהרחיק מקרבנו את אלה שסרחו".

רוזנטל מתלונן שועדת השרים לחקיקה דחתה את הצעת החוק שלו שתמנע קבורת מושחתים בחלקת גדולי האומה.

רוזנטל אומר שהחוק לגמרי ברור: לא ראוי שהאנס המורשע קצב או מקבל השלמונים אהוד אולמרט יזכו לכבוד מאיתנו כחברה. הם צריכים להיות מוקעים. הממשלה תירצה את דחיית החוק בטענת הסרק ולפיה ועדת השרים לטקסים תחליט. מדובר בוועדה פוליטית, ששיקוליה פוליטיים. קצב ואולמרט הם מבית היוצר של הליכוד. לא נעים להם.

הוא אומר: "אני לא מתבכיין ולא מקונן. בדרך כלל הממשלה נמנעת מלקדם חוקים של חברי האופוזיציה. העניין הוא שהמאבק בשחיתות היה אמור להתעלות מעל השיקולים הפוליטיים. לא ימין ולא שמאל, מושחתים מחוץ למחנה. אלא שאותה ועדת שרים של הממשלה המושחתת, עקבית בהחלטותיה שלא לקדם חקיקה שתיאבק בשחיתות. באחרונה פסלה הועדה הצעה אחרת שלי, שבקשה לאסור תרומות של לוביסטים לנבחרי ציבור. לוביסטים הרי נשכרים כדי להטות החלטות של נבחרים לטובת הקליינטים שלהם ונגד הציבור. לאפשר לשדלנים לתרום לחברי כנסת ולשרים זו פרצה הקוראת לגנב. ויש עוד שפע דוגמאות. אני מריח מושחתים מקילומטר. זו תכונה שמתפתחת כתוצאה מעיסוק של עשרות שנים עם אנשים מהסוג הזה. חשפתי לא מעטים מהם בתחקירים, בכתבות ובמעקב שוטף אחר השחיתות השלטונית. יש ביניהם כאלה שסיימו את הקריירה במאסר, אחרים הודחו מתפקידיהם, יש לצערי לא מעט שסרחו – והצליחו לשרוד. מושחתים תמיד היו ותמיד יהיו. המאבק על טוהר המידות הוא כתולדות האנושות כמעט. תמיד היה מי שרצה לעצמו יותר ועל חשבון אחרים, תמיד היה מי שניצל את מעמדו ואיפשר את ביזת הנכסים הציבוריים ואת ערכיו. וזה בדיוק מה שעושה הממשלה".

רוזנטל אומר שממשלת נתניהו מושחתת כי מוסריותה של חברה אנושית נקבע על-פי היחס שלה לשחיתות. ככל שהשחיתות מגונה יותר, החברה בריאה יותר. וממשלת נתניהו לא רוצה ולא נאבקת בשחיתות. להיפך.

הוא אומר: "התנ"ך מסייע לנו להבין. המאבק בשחיתות השלטונית הוא אחד הנושאים העיקריים בהם הוא עוסק. כותביו זיהו שני סוגים של שחיתות. למשל בספר דברים (פרק י"ז,פסוק כ) נכתב "לְבִלְתִּי רוּם לְבָבוֹ מֵאֶחָיו וּלְבִלְתִּי סוּר מִן הַמִּצְוָה יָמִין וּשְׂמֹאל..."

"רום לבבו מאחיו" משמעו שלטון המתעלם מכך שהוא רק שליח של עם ישראל ונדרש לפעול לטובת האומה, אבל בפועל פועל לטובת האינטרסים הפרטיים שלו. הסוג השני של השחיתות "וּלְבִלְתִּי סוּר מִן הַמִּצְוָה יָמִין וּשְׂמֹאל"... הוא פגיעה בצו המוסרי (נורמות חברתיות, ציווי אלהי). זה מה שעושה הממשלה הזו. היא פוגעת אנושות במאבק ההכרחי נגד השחיתות".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות