ח"כ מבקר את העם

חבר כנסת יורד אל העם: יו"ר ועדת הפנים ח"כ דוד אמסלם מהליכוד נוסע בתחבורה ציבורית וזוכה לקשר ישיר עם הציבור. הוא אומר שהמגע עם האנשים, השיחות על הנושאים שממלאים לנו בתוכן את החיים הלא פשוטים של מרביתנו, מעניקים לו כוחות להמשיך ולעשות את הדברים שהוא מאמין ומקדם בכל כוחו בכנסת.

אמסלם מספר: "במשך שנים רבות אני נוסע באופן קבוע באוטובוס (עכשיו זה ברכבת), כמעט בכל יום חמישי, לשוק מחנה יהודה. בעבורי, הרגעים האלו הם סוג של אתנחתא, חזרה למקורות ולשורשים שמהם צמחתי וגדלתי בילדותי בירושלים ובקריית מלאכי. בעולם המושגים שלי, כבוד האדם הוא ערך עליון ומחובתנו כנבחרים להיות קשובים לאלו ששלחו אותנו להנהיג אותם. הקדנציה הנוכחית מלווה בעשיה רבה לצד טלטלות רבות ולא פשוט לנהל מדינה בצילן של פרשיות ואובססיה להפיל ראש ממשלה בחדרי חקירות".

הוא מספר על מה שראה בשוק: "בביקורי במחנה יהודה, שמעתי את הקולות ובעיקר את הדאגה הכנה של האזרחים שחרדים לאחדותנו כעם. אני מתגעגע לימים שהיה כאן קצת כבוד לאנשים, שהשיח שמר תמיד על שפיות ולא הדרדר למקומות שפלים. מתגעגע לימים שהיינו מביעים דעה ומגינים עליה בדרכי נועם. כך, דרך אגב (למי שאולי שכח) חיינו במשך שנים רבות וכך שמרנו על הייחוד שאפיין אותנו. כיום, אם מישהו לא חושב כמוני, הוא הופך אותי לאויב ולא חוסך ממני שום מילה. לפעמים אני קורא את התגובות ונדהם לראות עד כמה נמוך אנשים מסוגלים לרדת, רק בגלל שיש אנשים שלא חושבים כמותם. זה מביש ובעיקר מעציב, כי אני באופן אישי, רואה בכל אחת ואחד מכם אחים שלי. השקפותכם הפוליטיות לא חשובות בכלל. אין להן שום משקל בעשיה ובשיקולים שלי ושל מפלגתי למען המדינה ואזרחיה. קחו אוויר, לפעמים שווה לספור עד עשר ולחסוך שנאה מיותרת. יש לנו ארץ נהדרת, אזרחים מדהימים ואתגרים רבים להשיג ביחד".

כך עושים פוליטיקה. אמסלם אומר: "בשוק מחנה יהודה חזרה לי במידת מה, האופטימיות שאבדה. הרגשתי שנמאס לאנשים לחיות כך, חשתי בכמיהה שלהם לשוב ולחייך, להניח את הוויכוחים והשנאה בצד ובעיקר לחיות בכבוד ובביטחון במדינה האחת והיחידה של כולנו. באתי לחזק ויצאתי מחוזק".

גיל צח,
0 תגובות