כשל בבדיקת ינשוף ...

צילום: משטרת ישראל

ניסה לנוס מהשוטרים, נעצר וכשל בבדיקת ינשוף – אך האישום נגדו בוטל בשל מחדלי המשטרה.

נהג בעל הרשעות קודמות רבות עוכב לבדיקת שכרות שגרתית אך סירב להיבדק – בטענה כי הוא לוקה באסתמה. לאחר דין ודברים עם השוטרים במקום, פתח הנהג במנוסה, אך נתפס ונעצר.

הוא הובא אזוק לתחנת המשטרה. בתחנת המשטרה ביצע בדיקת ינשוף אשר קבעה כי נהג בשכרות, היות ובאוויר הנשוף מראותיו נמצאה רמת אלכוהול העולה על הסף המותר בחוק.נגד הנהג הוגש כתב אישום חמור, ובו דרשה המשטרה להטיל עליו מאסר בפועל.

במהלך דיון ההוכחות, חקר עו"ד ראובן מלאך מנהריה את השוטרים המעורבים - נחשפה שורה של מחדלים שנעשו בדוחות המשטרה בפרשה. לדברי עו"ד מלאך, שעת האירוע ננקבה בשני מועדים שונים בשני מסמכים בתיק.

כמו כן, מספר מזכרים שערכו השוטרים נערכו בדיעבד, ולא בזמן אמת. אם לא די בכך, בחקירתו הבהיר השוטר שהפעיל את מכשיר הינשוף לבדיקת השכרות כי הוא איננו מיומן בהפעלתו, וכי הפעם האחרונה בה הפעיל את מכשיר הינשוף הייתה כשנה לפני האירוע.

עקב חשיפת הפגמים בדוחות המשטרה, רמז שופט ביהמ"ש לתעבורה בחיפה למשטרה, כי טוב תעשה התביעה המשטרתית אם תמשוך את כתב האישום נגד הנהג ותבטלו.

נציגי התביעה המשטרתית התעקשו להמשיך בהליכים המשפטיים נגד הנהג, אך גם בדיון המשך לניהול ההוכחות,
עקב רמיזות השופט – החליטו במשטרה לבטל את כתב האישום.

"חוסר מיומנות בהפעל מכשיר הינשוף – שהנו מכשיר עדין ומורכב – עלול להפליל נהגים חפים מפשע – ולשחרר לחופשי נהגים שיכורים בעליל" אומר עו"ד מלאך. "על כן החלטת השופט אמיצה – למרות שאיננה פופולארית".

 

גיל צח,
0 תגובות