למה ישבתי בכלא צבאי?

כשהייתי סטודנטית לקולנוע, בת 23, עשיתי מילואים כקצינת מודיעין בחטיבת שריון. המילואמינקית היחידה בחטיבה דרך אגב. בלילה הראשון של המילואים הסיעו אותי לבסיס אחר לישון בחדר של חיילת סדירה שלא הייתה בבסיס כי לא היה איפה להלין אותי, בתרגיל השני ביליתי שבועיים בשטח על נגמ"ש (לראשונה בחיי) אבל לא בנגמ"ש שהייתי אמורה להיות בו כי החייל הדתי מהצוות שלי שמר נגיעה וביקש שלא אהיה בחלל הקטן איתו. בוץ וגשם, בכל פעם שהייתי צריכה לעשות פיפי הלכתי קילומטר כי בתור קצינת המודיעין ידעתי בדיוק לאן מתצפתים  :) 

בסיום התרגיל דיברתי עם המפקד שלי ואמרתי לו שכלו כל הקיצים ואני מעוניינת לעבור יחידה, זה לא קרה. לתרגיל שהגיע אחרי ביקשתי לא להגיע. אותו מפקד אמר שבסוף התרגיל יבקש להוציא אותי. שאלתי אותו מדוע הוא רוצה שאבוא אם גם ככה הוא רוצה להוציא אותי מהיחידה. תשובתו הייתה: "הצבא מטומטם, חסר הגיון, אני צריך מישהו עם שתי דרגות על הכתפיים".

חברים שלי אמרו: "אל תלכי, מה כבר יעשו לך??" 
לא הגעתי לתרגיל. 

שפטו אותי ל-8 ימים בכלא צבאי! 

ישבתי שלושה ימים בפועל (לא ברור מה קרה שפתאום שיחררו אותי) עם בנות 18 שמרביתן ישבו על סמים, עריקות מהצבא וכו'. הבנות שישבו שם כבר כמה חודשים אמרו שלראשונה הן פוגשות מילואימניקית בכלא שלא נדבר על קצינה. 

בדיעבד גיליתי שאחד החיילים במחלקה שלי שגם כן לא הגיע קיבל 7 ימי מחבוש על תנאי ו-100 שקל קנס. אלוף המשנה ששפט אותי אמר לי שהעברה חמורה כאשר חייל עושה זאת אך כאשר קצין עושה זאת זה עוד יותר חמור. 

צופית דמארי,
0 תגובות