עמר בר-לב: "מפעל ההתנחלויות נכשל"

ח"כ עמר בר-לב ממפלגת העבודה אומר שמפעל ההתנחלויות נכשל כי קצב הגידול באוכלוסיית המתנחלים בכל יהודה ושומרון הוא רק 4% בשנה כאשר לפני 20 שנה הוא היה 10%.

בר-לב אומר: "הוא נכשל כי אין יותר ישראלים החיים בתוך הקו הירוק שעוברים לגור מחוצה לו ואותו גידול של 4% עיקרו ריבוי טבעי בערים החרדיות הנמצאות ממש על הקו - ביתר עלית ומודיעין עלית. ובעיקר, הוא נכשל כי הוא מעכב את מימוש החזון הציוני.

כמוביל רעיון ההיפרדות מהפלסטינים, הוצאתי היום סיור בעקבות תוואי הגדר ופרצותיה והצטרפו אלי מזכירי הסניפים של מפלגת העבודה. הסיור הינו בעקבות הצעת "חוק הגדר" שהגשתי שמחייב את הממשלה להשלים את בניית הגדר בתוך 18 חודשים.

הציונות מיומה הראשון פעלה כנגד כל הסיכויים ואם הציונות הייתה היום סטארט אפ והרצל היה סטרטפיסט, הוא כנראה לא היה מצליח לגייס אפילו משקיע אחד. 
שאלת הפרטנר איננה העניין, כי אם בטחוננו בצדקת דרכו - מדינת ישראל המממשת את החזון הציוני - מדינת ישראל בטוחה, דמוקרטית, בעלת רוב יהודי מובהק המופרדת מהפלסטינים".

בר-לב אומר שתהליך ההיפרדות מהפלסטינים הוא סיפור של שנים. בפועל, מדובר בפינוי של 1% מהאוכלוסיה. פינוי שידרוש זמן ולוגיסיטיקה. אך לא יתכן ש1% מאזרחי ישראל ימנעו את מימוש החזון הציוני.

הוא אומר: "אני מכיר, מבין ומקבל את חששות הציבור ולכן תהליך ההיפרדות בנוי קודם כל על ביטחון מדינת ישראל. לכן, בשלב הראשון, ויתכן שמעבר לא, אף חייל לא יזוז ממקומו. אבל התהליך חייב להתחיל, קודם כל בשבילנו, קודם כל מתוך האינטרס שלנו. זו האמונה איתה אנו צריכים ללכת וזה בידיים שלנו. אופטימיות, נחישות וביטחון - אלו היו הרגליים והידיים של הציונות מיומה הראשון".

גילי שביט,
0 תגובות