על הבעיות בענף המסעדנות

שודרה בערוץ 10 תוכנית של אמנון לוי שהייתה אמורה להציג את בעיית המסעדנות בארץ. התוכנית לא רק שחטאה למטרה אלא אולי אפילו גרמה נזק.

אני חייב להגיד משהו שאמרתי ולא שודר, טבחות ומסעדנות זה העיסוק הכי טוב בעולם שיכולתי לבחור לעצמי, זו זכות גדולה להיות במקום שמעניק שמחה, זכרונות והתרגשות. 

אין הרבה עיסוקים כאלה בעולם והעובדה שבאוכל עסקינן הופכת אותו למיוחד ביותר. הוא מתקיים במינעד בין הצורך הבסיסי לאכול ולעולם השפע שדורש ריגושים. בגלל שבישול זה עדיין אנאלוגי או ב במילים אחרות ״עבודת יד״, ניתנת לנו האפשרות לרגש ולשמח ומצד שני לאכזב ולעצבן, זה מחירה של עבודת היד, בישול הוא לא דיגיטאלי, הוא לא מוקלט ולא ניצרב לדיסק.

כל יום מחדש אתה מדליק את האש, מנסה לעשות את הקסם הזה שמרגש אנשים ומתפלל בלב שאכן זה יקרה, אבל התפילה היא בונוס.

עד התפילה צריכים להתקיים הרבה דברים שמתקיימים בתוך טבח, גם שגב וגם ניר צוק גם רפי וגם אני יודעים שמסעדה רוב הזמן היא גהנום לעוסקים בה, אבל יש רגעים של גן עדן ובשבילם אני מוכן לשלם תמיד את המחיר ולא מתלונן על כך.

בעיות כמו יוקר מחייה, חומרי גלם יקרים, שכר עובדים, שכר דירה, תיירות נמוכה אם בכלל... אלו הן בעיות קשות שפוגעות במסעדות אבל במי לא? האזרחים לא סובלים ? סובלים גם. אז למי שיש חלום לפתוח מקום שיקח את כל הפרמטרים האלה כנתון ויתמודד מבלי לילל, וכן זה עסק מסוכן בסולם העסקים המסוכנים וכל מי שפותח מסעדה יודע את זה מייד כשהוא פוגש את פקיד הבנק.

אבל יש בעיה אחת נוספת שהיתה צריכה להיות מרכז התוכנית והיא בעיית מס מעסיקים על העובדים הזרים, יש מעט מאוד מסעדות שישרדו אחרי שקבלו שומות במיליוני שקלים.. רשת ישרוטל קבלה לשלם כשמונים מליון שקלים והיא מערערת לבית משפט. בכל פעם שאתם מזמינים חדר במלון בישראל ותוהים למה כל כך יקר ? למס מעסיקים יש חלק בזה. מהו המס הזה? זה עונש על זה שאנחנו מעסיקים עובדים זרים בעבודות נקיון, עבודה שלכאורה נלקחה מהישראלים. המסר הוא ״תפטרו את האנשים הזרים כמה שיותר מהר ותעסיקו רק ישראלים״, בעשרים שנים האחרונות לא פגשתי ישראלי אחד שרצה לעבוד בעבודות האלו בתמורה למשכורת טובה. אנחנו ״עם הספר״ אנחנו ״עם החמש יחידות מתמטיקה״ אנחנו עומדים אולי לייצא רוחניות אבל דבר אחד בטוח אין לנו עניין לעבודת כפיים ובטח לא עבודות נקיון. בדיוק כמו בחקלאות, בדיוק כמו בבניין, 

למסעדות גם אין לובי שיפעל למענן, השרים ופקידי האוצר חושבים שאפשר לחלוב את הפרה הזאת בלי סוף. על כל מסעדה שנסגרת נפתחות שתיים כי חולמים לא חסר, וכשמבינים את הבוק זה כבר מאוחר ואז המחיר יקר... 

לצערי הטענות שלנו נופלות על אוזניים שלא מקשיבות,

התוכנית של אמנון ניסתה לייצר דרמה של כותרות אבל לא היה לה קשר אמיתי לבעיה ולקולגות שלי אני רוצה לומר משהו, כשמדברים על בעיה אישית אפשר להגיד מה שרוצים וגם להתבטא איך שרוצים, אבל כשמדברים על בעיות שנוגעות להמון אנשים צריך לזכור שיש גם אחריות על אחרים ואתם לא מייצגים רק את עצמכם.🍽

שף חיים כהן,
0 תגובות