משהו על אפליית נכים

אני רוצה רגע לספר לכם משהו על אפליית נכים בתור כבדת שמיעה עם שתל ענק ובולט באוזן.

לא קל לי למצוא עבודה. מאוד לא קל לי. לא כי אני לא עובדת טובה, אני עובדת מעולה עם כישורים רבים וניסיון בתחומים שונים. אבל לצלוח את הראיון אחרי שרואים את השתל זה דבר לא פשוט. תמיד זה נגמר בכל מיני תירוצים כמו "אנחנו מחפשים מישהו עם יותר ניסיון" או כמו "את אובר קוואליפייד לתפקיד". מה עוד יגידו? אם יגידו שזה בגלל השמיעה, אני יכולה לתבוע אותם.

אז איך אני יודעת שזה באמת בגלל זה?

סביר להניח שחלקם לא שיקרו, סביר להניח שבחלק מהמקרים הסיבות היו אחרות ואני לא התאמתי. אבל במרוצת השנים קיבלתי מידע פנימי מאנשים שעבדו במקומות אלו אשר הודו שזאת אכן היתה הסיבה.

אני לא מאשימה אותם. התחום שלי מחייב שמיעה, אין מה לעשות. זה לא הגיוני להעסיק אדם עם נכות שעלולה לפגוע בעסק שלך. אתה חייב לוודא שלמרות הנכות, אתה תקבל עבודת טובה שתתרום לעסק ולא תכשיל אותו.

אבל איך אני אשכנע אותם שאני לא מהווה בעיה אם הם לא מדברים על זה? הם לא יכולים, החוק לא מאפשר להם!

המעסיקים שכן רצו אותי היו בני זונות. בני זונות במובן הטוב בכך שהם ציפצפו על החוק ושאלו אותי דוגרי "איך את מתכוונת להסתדר עם בעיית שמיעה שלך?" אז אני מסבירה להם שאני מושתלת עם תפיסת דיבור של 97% ואין לי בעיות בטלפון "הרי דיברתי איתך בטלפון לפני שבאתי" ואם מזכירה קבעה פגישה אז אני פשוט מתרגלת איתם שיחת טלפון. מה שגם הרזומה שלי מדבר בעד עצמו (אתם יודעים כמה שיחות טלפון ניהלתי כמפיקה?). 

הם נרגעים ומסירים את המכשול הזה מדרכם. אם מתאים להם, אני מתקבלת. פשוט מאוד- שמים את הקלפים על השולחן, בונים תקשורת בונה ומגיעים להבנות שתורמות לשני הצדדים.

וזה רק אחת ממיליוני הדרכים לאיך שחוקים נגד אפלייה במגזר הפרטי דופקים אותי. העיקר הכוונות, אבל בפועל הדבר הזה מאוד מקשה על החיים שלי.

אזרח מודאג,
0 תגובות