הכל פתוח, פה או מעבר לים

תשמעו סיפור על חלומות, יותר נכון חלום אמריקאי. זה השם של האלבום שהוציא אחי, אורי, בארץ לפני 5 שנים. אלבום שככל הנראה לא שמעתם עליו.

דווקא היו הופעות מרימות וביקורות חיוביות בבלוגים ואפילו השמעות לא מעטות בתחנות הרדיו האזורי, אבל בכדי לשבור את חומת האנונימיות בישראל, אתה חייב למצוא חן בעיני החברים והחברות מגלגל״צ, הם אלו שיודעים מה הולך, מה קול, ומה צריכים לשמוע בארץ. בקיצור הם אלו שיקבעו האם זה יקרה או לא.

במעט הכסף שנשאר מההקלטות, נשכרה יחצנית מוכרת שדיברה גבוהה גבוהה על קשרים ושיט של ברנז׳ה ומדי יום רביעי, היינו מתיישבים במתח ומחכים לתשובה שלה האם השירים מהאלבום נכנסו או לא לפלייליסט של התחנה מיפו. 

תמיד היא הייתה נחמדה, ואמרה שהיא מצטערת ושהם אהבו אבל אולי בעצם לא וזה טוב אבל חסר משהו, ואולי שבוע הבא, כי השבוע אין מקום כי יצא החדש של שלום או שלמה או של החברים מהבאצ׳ו. אקיצר מה לא.

אז זה לא קרה.

וזו המציאות (או לפחות הייתה בכל זאת חלפו 5 שנים) של הרבה מאוד יוצרים מוכשרים בישראל. ואחי בינהם. איך אני יודע?

כי דווקא אז, בשיא הייאוש והמחשבות המרחיקות לכת על קריירה בתיווך נדלן או מכירות באינטרנט, הוא בחר להמשיך לחלום לעשות מוזיקה ולהצליח להתפרנס ממנה.

אמר תודה ושלום, קיפל תבאסטה, ועף לניו יורק.

אז נכון ניו יורק זה לא גן עדן ולא הכל ורוד ובטח בלי ויזה, בלי כסף, ובלי קשרים. אבל גם בלי כל החרטא המקומי של תחנה אחת והגנום הישראלי שעף על עצמו ויודע מה נכון,
ועם הרבה מזל, כשרון גדול ועבודה קשה יכולים לפרוץ החוצה ובגדול.

אז על מה אני מדבר? היום שלוש שנים אחרי - הוא ומתיו הם Disco Killerz ויש להם להיט דאנס ענק STELLAR שמתנגן בפלייליסט של תחנות הרדיו הגדולות בארה״ב, וצועד במקום ה-39! במצעד הבילבורד הרשמי של ארה״ב, מקום אחד מעל החדש של בריטני ספירס. אז עם מליוני השמעות בספוטיפיי, חוזה באחד הלייבלים הגדולים בעולם ואולפן משלו במדיסון סקוור, הפלייליסט של גלגלצ נראה רחוק רחוק.

אז כן, הבאתי אתכם עד לפה כדי להשוויץ באח שלי שאני גאה בו מאוד, אבל גם כדי להזכיר שהכל פתוח, פה או מעבר לים.

 

אורי אילוז,
0 תגובות