ת"א במקום 6 מהערים הטובות לסטארטאפיסטים

העיר העברית הראשונה מקדימה בדירוג ערים כמו ניו יורק, לונדון, פריז ואמסטרדם
 
תל אביב-יפו היא לא רק מקום מצויין לפעילות של חברות סטרטאפ – היא גם מקום מצויין לסטארטאפיסטים עצמם. מגזין העסקים האמריקאי Fast Company הכתיר את תל אביב-יפו לאחת הערים הטובות בעולם לעבודה בטכנולוגיה, כאשר היא מדורגת במקום ה-6 אחרי הערים ברלין, אוסטין, טורונטו, סן פרנסיסקו ובוסטון. בנימוקי הזכייה ציינו השופטים "תל אביב-יפו הידועה גם בשם ״עמק הסיליקון" (Silicon Wadi) הפכה לנקודת ההתחלה בעבור סטארטאפים פיננסיים". 
 
תל אביב-יפו נבחרה למקום השישי, לאחר שחוקרי שיווק בינלאומיים בחנו 20 ערים הידועות כמרכזי סטארטאפים, על פי מספר פרמטרים הקובעים את איכות החיים והעבודה של העוסקים בתחום: רמת החיים, שכר ממוצע, דמי שכירות, אורך נסיעה ממוצע למקום העבודה, תנאי העבודה, ועוד. 
 
רשימת דירוג הערים הזוכות: 1. ברלין, 2. אוסטין, 3. טורונטו, 4. סן פרנסיסקו, 5. בוסטון, 6. תל אביב-יפו, 7. לוס אנג'לס , 8. אמסטרדם, 9. מונטריאול, 10. פריז 11. בנגלור, 12. סיאטל, 13. ונקובר, 14. מוסקווה, 15. שיקאגו, 16. לונדון, 17. ניו-יורק, 18. סידני, 19. סאו פאולו, 20. סינגפור
 
בעשור האחרון הפכה תל אביב-יפו לאחת ממרכזי הסטארטאפים הטכנולוגיים החשובים בעולם. בכל רגע נתון פועלות בעיר יותר מ-1,400 חברות כאלה – שהוא הריכוז הגבוה ביותר בעולם של חברות לנפש או קילומטר מרובע. העיר היא גם מוקד בין-לאומי של תוכניות אקסלרציה ואינקובציה, עם כ-70 תוכניות שונות. עיריית תל אביב-יפו פועלת לעידוד תעשיית הסטארטאפים על-ידי הקמת מרחבי עבודה משותפים ליזמים ("הספרייה", מזא"ה 9 וקריית עתידים); תמיכה וסיוע עירוניים לסטארטאפיסטים; קיום אירועים וכנסים; חשיפת פעילות הסטרטאפים בפני התקשורת העולמית ומשקיעים בין-לאומיים ועוד. 
 
דירוג Fast Company מצטרף לרשימה ארוכה של תארים ודירוגים בהם זכתה העיר בשנים האחרונות בזכות הובלה טכנולוגית, ובהם:

-          "העיר החכמה בעולם" (כנס Smart Cities – ברצלונה)
-          אחת מחמש הערים היצירתיות בעולם (Globe and Mail)
-          מרכז החדשנות החשוב בעולם מחוץ לארה"ב (Compass)
-          מרכז החדשנות של אירופה (Wall Street Journal)

0 תגובות