סייעת משתכרת כ-6400 ש"ח

אתןם יוצאות בבוקר לעבודה, מפקידות את הילדות והילדים בגן, בידיהן של הגננות והסייעות. מקוות ומקווים שהןם בידיים טובות ובטוחות, שקשובות אליהם ושנותנות להןם הכל. 

אלה הידיים של הסייעות, שעושות את זה במלוא האהבה, האמונה והשליחות.

שמונה תשע שעות ביום הן יהיו עם הצאצאיות והצאצאים, לרוב זה יותר זמן ממה שאתןם תספיקו לראות אותם לפני שילכו לישון. שירים, סיפורים, אוכל, שנ"צ, שירותים, משחקים בחצר – אין אף אחת שתחלוק על כמה קשה לבלות יום שלם עם כשלושים ילדות וילדים קטנים, וגם על כמה זה חשוב.

אבל בסוף החודש – סייעת עם עשר שנות ותק במקצוע, משתכרת כ-6400 ש"ח. 

הרי אי אפשר להגזים בחשיבות העבודה שלהן. אז למה הן מרוויחות כל כך מעט, באופן שכל כך מעליב אותן ואת המקצוע, ולא באמת מאפשר לחיות ממנו?

זאת, כמובן, גם התופעה המוכרת של עבודת נשים שלא מקבלת את הערך האמיתי שלה. לא בכדי מדובר בציבור עצום של נשים שעושות את העבודה ולא מקבלות מהמדינה את האפשרות הבסיסית להיות מסוגלות לחיות ממנה בכבוד. 

חינוך הוא משימה ראשונה במעלה. מעמד ההוראה בישראל נשחק כמעט עד עפר, תוצאה של שנים ארוכות של הפרטה זוחלת גם במערכת החינוך. אבל למי שמקבלות את הפעוטות שלכןם כל בוקר מגיע יותר, יותר שכר שיכבד את כובד המשימה. 

שנים לפני שהגעתי לכנסת הייתי מעורבת במאבקן של הסייעות והגננות וזו לא פחות משערוריה שהעניין הזה לא נפתר עדיין. אני קוראת לראש הממשלה להזכר שהוא גם שר הכלכלה ולטפל בנושא לאלתר.

ח"כ מרב מיכאלי,
0 תגובות