המזונות דרדרו אותו לפת לחם

עו"ד מיקי שיפמן

בני זוג, שלהם שלוש בנות קטינות, התגרשו לאחר שיחסיהם עלו על שרטון, וחתמו על הסכם גירושים אשר קיבל תוקף של פסק דין.

הבעל ששימש בעת שיזם את הגירושין, כבכיר ברשת בינלאומית, והשתכר משכורת גבוהה במיוחד – הסכים לשלם לילדיו מזונות נדיבים ביותר.

בהסכם נקבע בין היתר, כי סכום המזונות עבור הילדים יעמוד על כ-10,000 שקלים בחודש, בתוספת מדד והוצאות מיוחדות, אך חרף כך, הציע הגבר לאישה לשלם לה 15,000 שקלים בחודש, כדי להקל על עליה והילדים את ההסתגלות לחיים החדשים.

אלא שכ-10 חודשים מאז נכנס ההסכם לתוקף, פוטר הגבר מעבודתו - ומצא עצמו במשבר תעסוקתי, בגיל לא צעיר.

בלית ברירה החל הבעל לעבוד במשרה משתלמת הרבה פחות, והכנסותיו ירדו בצורה דרסטית – עד שלאחרונה הוא נאלץ להסתמך על תמיכת הוריו הפנסיונרים, שהכנסתם מבוססת על גמלת זקנה מהביטוח הלאומי, ומפנסיה צנועה.

הבעל ביקש מהאישה להגיע להסכמה על הפחתת המזונות, שעמידה בהם איימה לגרור אותו לפשיטת רגל, אך זו סירבה בתוקף.

לדברי עו"ד מיקי שיפמן, המייצג את הגבר, האישה מונעת מרגשי נקמה, ובין השאר מודעת לכך שקיים קושי עקרוני לשכנע את בית המשפט להפחית מזונות מהסכם שהתקבל על ידי הצדדים, ונחתם על ידי בית המשפט.

האישה בעלת הכנסה מאד מכובדת, וגרה בדירה רחבת ידיים נטולת משכנתא, יחד עם הילדים, בעוד הגבר חי חיי עליבות בדירה שכורה, דחוקה וישנה.

לאור כל זאת הגיש הגבר, באמצעות עו"ד מיקי שיפמן, תביעה לבית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה בבקשה להפחית את דמי המזונות בהתאם למציאות הכלכלית החדשה, כך שיעמדו על המינימום האפשרי אשר יוכל לאפשר לו לחיות בכבוד.

דור מנשה,
2 תגובות