תביעה לאחר נפילה מסאגווי?

גבר שנפל מסאגווי כשנטל חלק בסיור תיירותי בבירה, תבע את הפול. יפוצה בעשרות אלפי שקלים במסגרת פשרה.

הגבר בשנות ה-50 לחייו, הגיע עם משפחתו לטיול סאגווי בירושלים. לדברי עו"ד ליטל ביבר-חייקין, המייצגת את הגבר, הטיול תוכנן בקפידה במשך זמן רב, ולטענת המשפחה, חברת "סגווי ירושלים" שארגנה את הטיול, מסרה למשפחה, כי הטיול פשוט וקל, ובטוח גם לבני 50 ומעלה, לחסרי ניסיון בנהיגה על סאגווי ולכבדי משקל.

אלא, שלדברי עו"ד ביבר-חייקין, ביום הטיול התחוור למשפחה כי המציאות שונה לחלוטין. לדברי בני המשפחה המסלול היה זרוע באבנים, סלעי שפה, ופיתולים רבים. דקות ספורות לאחר תחילת המסלול, התנגש אב המשפחה בסלע בצד הדרך, איבד שליטה על כלי הרכב, והוטח בעוצמה בקרקע.

לדבריו, איש מהחברה לא ניגש לסייע לו לקום, ורק כאשר בני משפחתו הבינו כי הוא במצוקה, הם מיהרו לעזרתו. מאותו רגע תם יום הכיף, והמשפחה מיהרה לחזור לביתה בראשון לציון.

מיד לאחר הנפילה, חש הגבר בכאבים עזים בגפיים, שנמשכו כל הדרך חזרה לבית המשפחה. לפיכך, פנתה המשפחה למוקד רפואה דחופה, שם אובחן לגבר שבר בעצם השוקית של רגל ימין, ורגלו גובסה.

לדברי עו"ד ביבר-חייקין, מאותו היום הוא רותק לביתו, נעדר שלושה חודשים מהעסק המשפחתי אותו הוא מנהל יחד עם אשתו, והיה תלוי לחלוטין בסיוע בני משפחתו בביצוע מטלות היומיום.

מבדיקות מול החברה התברר, כי רכבי הסאגווי שברשותה מבוטחים בביטוח חובה מטעם חברת 'הפול'. עו"ד ביבר חייקין פנתה לחברת הפול במכתב דרישה מפורט לפיצויים לרוכב, ולאחרונה הגיעו הצדדים לפשרה מוסכמת לפיה יפוצה הגבר בעשרות אלפי שקלים.

במכתב הדרישה אותו הגישה עו"ד ביבר-חייקין נטען שהגבר נזקק לטיפולים רפואיים שונים ותפקודו נפגע. מברור אותו ערכה עו"ד ביבר-חייקין מול החברה, נודע לה כי החברה מבטחת את רכבי הסאגווי שברשותה בביטוח חובה. לאור זאת הגישה עו"ד ביבר-חייקין מכתב דרישה, בשם הגבר, לפיצויים מהפול (המאגר הישראלי לביטוחי רכב).

הצדדים הגיעו לפשרה לפיה תפצה חברת הפול את הגבר בעשרות אלפי שקלים.

לדברי עו"ד ביבר חייקין, משמעותו של ביטוח החובה היא כי הוא מכסה את כלל נזקי הגוף הנגרמים בכל מקרה של תאונת דרכים, ללא קשר לשאלת האשם. במקרה זה, חברת הפול מכוח ביטוח החובה נשאה באחריות בגין נזקי הגוף שנגרמו לנפגע, מבלי לדון כלל בשאלה, האם חברת "סגוואי ירושלים" גרמה לתאונה, ברשלנותה. 


עו"ד לילך ביבר חייקין. צילום: עידן מעוז

לירן כהן,
0 תגובות