גינדי בעד היוזמה להביא חברות קבלניות מחו״ל

היזם מנור גינדי תומך בשר האוצר ואומר שעם עשרות שנות ניסיון בענף הבניה ולאור מצוקת הבנייה ונסיקת מחירי הדיור הוא מברך על היוזמה של השר משה כחלון להביא ארצה חברות קבלניות מחו״ל.

גינדי אומר: "על הממשלה להעביר החלטה חשובה זאת ולוודא כי חברות אלה יקבלו את הבדק והניהול מחברות הביצוע המקומיות; להכניס תחרות בענף הבניה למגורים ולווסת את עלויות הביצוע הגבוהות שמגיעות במקרים מסוימים עד ל-70 אחוז מערך הדירה".

גינדי אומר גם שעל הממשלה לפתוח את שערי המדינה לעובדים זרים תוך פיקוח ואחריות על שהותם באופן חוקי לזמן קצוב של 36 חודשים ללא מכסות חריגות. 

הוא מסביר: "למחסור בעובדים יש מספר השלכות מרכזיות על עליית מחירי הדיור ובהן היצע הפועלים המקומי נמוך ואיכות העבודה הבינונית. עיכובים רבים נוצרים בביצוע ומובילים לדחייה במועד המקורי שמציבות החברות לסיום ביצוע הפרויקטים למגורים. התפוקות הנמוכות מובילות לזמן ביצוע ארוך בהרבה מהמקובל, לאי עמידה ביעדים ולשחיקה ברווחיות של חברות הבניה.

הכנסת חברות זרות וידיים עובדות מקצועיות מרחבי העולם לארץ להוזלת עלויות הבניה והחשת הביצוע יקצרו את משך הבניה, יפחיתו את מחירי הדיור ויעודדו אימוץ שיטות בניה מתקדמות תוך תחרות הוגנת בין מספר רב של חברות קבלניות. זו תהיה זריקת עידוד שתתרום להאצה נדל״נית וליותר ישראלים צעירים עם אפשרות אמיתית לרכישת דירה".

שי טלמור,
0 תגובות