"המחנך שלי היה פדופיל"

למדתי בתלמוד תורה בבני ברק והמחנך היה גם בנו של המנהל. כל שנה הוא היה בוחר בתלמיד מסויים והופך אותו לעוזר האישי שלו. אותו תלמיד היה מתגאה בפנינו על מספר הפעמים שהמחנך נישק אותו עם לשון ובלי. היו תלמידים שהיו מקנאים בו מאחר ואותו תלמיד זכה לפריבילגיות כאלה ואחרות. למחנך קראו אפרים יגודיוב והוא היה חבר טוב של אבא שלי, מה שאולי מנע ממנו מלהתעסק איתי. יום אחד הגעתי לכיתה וכל הבית ספר היה בחוץ, אחד המורים של כיתה מעלינו פיצץ את הפרשה לאחר שתלמיד שלו סיפר על מעשים מגונים שנהג בו. אפרים הפסיק ללמד אותנו ואנחנו החלטנו לנקום בו, וכך כל יום לאחר סיום הלימודים היינו הולכים לטלפון הציבורי, עורכים שיחת גוביינא לביתו ומרגע שהתבקשנו להקליט את שם המבקש היינו מקללים אותו.

יום אחד הוא התקשר להורים שלי, סיפר להם איזה סיפור שילדים מטרידים אותו ושהגיעה לאוזניו שמועה שגם אני אחד מהם.

אין לי מושג למה לא סיפרתי להורים שלי על סיפור הפדופיליה שלו, התביישתי. הבטחתי יותר לא להטריד אותו ובינתיים הורי עברו דירה להתנחלות מרוחקת. סיפור הפדופיליה הזה נעצר עם הפסקת העסקתו כמחנך אך לא דווח למשטרה מטעמים של דין תורה הלא הוא "דין מוסר" וכו׳. בשנת 2010 אפרים יגודיוב נידון ל25 שנה בבית הסוהר על כך שהתעלל בקרובת משפחתו בת ה-10 בכתב האישום מפורטים חומרת המעשים שלו וההשפעה שלהם על נפשה של הילדה, ניתן למצוא זאת בקלות בגוגל. 

מיותר לציין שהסבל של אותה ילדה תמימה היה נחסך באם מישהו בקהילה היה מעז בזמני לפני 20 שנה להתלונן במשטרה..

לפני כשנה החבר הכי טוב שלי באמסטרדם גילה שהמחנך ב״חיידר״ (בית הספר החרדי) התעלל מינית בשני ילדיו. חברי החליט להתלונן עליו במשטרה לא לפני שהנהלת החיידר ניסתה להניא אותו מכך באמצעים כאלה ואחרים. אני יודע על מספר תלמידים שהוטרדו ע״י אותו מלמד, אך הוריהם בחרו להשתיק את העניין מטעמים של שידוכים וכדומה. יש איזה ילד מתוק מלא בשמחת חיים שהייתי פוגש בבית הכנסת והוא תמיד היה קופץ עליי ונתלה לי על הגב, בפעם האחרונה שפגשתי בו לאחר תקופה ארוכה שלא ראיתי אותו, הבחנתי שמשהו בו שונה, מבטו כבוי והוא נרתע מלשחק איתי כשניסיתי להרים אותו על גבי.

ייחסתי זאת לכך שהילד פשוט התבגר מאז הפעם האחרונה שנפגשנו, אך בדיעבד התברר לי שהוא אחד מאותם ילדים שהמחנך פגע בהם מינית והוריו מתנגדים לטיפול בעניין.
אז למה אני כותב על זה?

נתקלתי בפוסט/ כתבה על שלושה אחים שנפגעו מינית ע״י הרב שלהם והחליטו להגיש תלונה במשטרה, מאז כל הקהילה שלהם נידתה והחרימה אותם ואפילו להשלים מניין בבית כנסת הם לא יכולים. בפוסט המדובר ביקשו לשתף ולחזק את המשפחה, אז אני מצרף כאן לינק בתגובה הראשונה ואולי אנשים יוכלו לעזור קצת יותר. 

חשוב לי להבהיר! 

המטרה שלי היא חלילה לא לנגח את הדת ולהוציא שם רע על כל מוסדות החינוך החרדים, אבל וזה אבל גדול!

בקהילות החרדיות הדברים האלה קורים מבלי שאותם נערים מקבלים טיפול, לא ע״י גורמים מוסמכים ולא צדק עבור הפשעים שבוצעו בהם.

וכל אותם רבנים, שרעפים קדושים וצדיקי יסוד מזוייפים המניאים את אותם הורים מלהתלונן במשטרה ולטפל בבעיה, אתם רוצחים, אתם לא רבנים!

נשמות תמימות ממשיכות וימשיכו בעתיד להיאנס בגללכם.

אלי טוויל, אמסטרדם,
0 תגובות