"הוסיפו אותי לקבוצה שיח פמיניסטית"

הוסיפו אותי לקבוצה שיח פמיניסטי. הצלחתי להחזיק שם פחות מ-24 שעות למרות שאני פמיניסטית שאוהבת לשוחח.

הדבר הראשון שנתקלתי בו הוא שאסור שם להתחיל פוסט בפניה: "בנות" - כי זה מקטין את חברות הקבוצה לדבריהן. אישה שכותבת פוסט שמתחיל ב"בנות" מואשמת בפוגענות ומתבקשת לערוך את הפוסט, כפי שכתוב ב*תקנון*. אם היא לא עורכת, הפוסט נמחק וכל זה מלווה בהתנהגות כלבתית ומתנשאת של שאר החברות כלפי הכותבת, והן בכלל לא מתיחסות לתוכן הפוסט שלה כמו שהן נלחמות בכל כוחן כדי לשמור על חוקים מלאכותיים וטכנים. 

באמת שבכל 32 שנותי כאישה לא נתקלתי בכזאת אלימות של נשים כנגד נשים כמו בקבוצה הזאת שבסופו של דבר מסלקות את כל מי שלא מדקלמת איתן במקהלה את הקלישאות הקבועות של הכת.

אין לי בעיה שהקבוצה הזאת תתקיים, כן מרגיז אותי שהיא נקראית שיח פמיניסטי. השיח שם מנציח את התפיסה ההגמונית שהאישה קטנה ומגחיך את המין הנשי. 

נשים באמת חזקות לא מתעסקות כל הזמן איפה הן מוקטנות ומוחלשות. כבר יש להן מספיק ביטחון עצמי והומור עצמי כדי לא לקחת את עצמן ברצינות כל הזמן.

מי שרואה את עצמה כדפוקה כל הזמן - כנראה שהיא צריכה להתחיל לקחת ציפרלקס. (עריכה חשובה: אני על ציפרלקס - זאת לא היתה "קללה". 

ננזפתי שם כמו חיילת בטירונות שהצדיעה למ"פ ביד שמאל במקום בימין (כן כן סיפור אמיתי)

דבר שני, ישר עברה בי המחשבה המזעזעת של "יאללה גם כן הפמינאציות האלה". ומייד התחרטתי כי הגישה הזאת מנכסת את הפמיניזם לאותה כת של קיצוניות. 

וחשוב לי להסביר שוב. לפמניזם יש צבעים וגוונים והרבה גישות שונות ומעניינות ולאף אישה אין בעלות עליו.

"קרב חתולות", לא משנה על מה, לא ישרת מטרה של אף אישה באשר היא.

*תפסיקו ללכלך לנו את הפמיניזם*.

תמר בלומנפלד,
0 תגובות