80 ש"ח על חבילת קפה?

הייתם משלמים 80 ש"ח על חבילת קפה עלית, רגילה לחלוטין, בגודל סטנדרטי?! התשובה שלכם היא כנראה "לא", אבל יש לנו חדשות בשבילכם - זה בדיוק מה שאתם משלמים על הקפה ששותים במשרד החינוך! במצב כזה, פלא שתקציבי הכיבוד של המשרד מרקיעים שחקים ומגיעים למיליונים?!

כן - עפ"י תחקיר של איתם לחובר ששודר במהדורת "יומן" בערוץ הראשון, במשרד החינוך מרשים לעצמם לשלם סכומים כאלה (על חשבון הכסף שלכם כמובן) לספקים שמביאים לו את הקפה למשרדים שלו בירושלים. למקרה שתהיתם, בסופרמרקט אפשר להשיג את אותו הקפה ממש, במחיר של 19.90 ש"ח - כלומר במשרד החינוך משלמים פי 4 (!) ממחירי השוק - כמובן על חשבונכם.

וזה ממש לא נגמר בקפה: על יחידה של אבקת "שוקולית" במשרד החינוך משלמים 76 ש"ח, ועל קפה "טסטרז צ'ויס"? שם המחיר ליחידה עולה ל-108 ש"ח. המחירים האלה, תאמינו או לא, הם "אחרי הנחה". סך הכל תקציב הכיבוד, רק למתחם אחד של משרד החינוך בעיר אחת, ירושלים, הגיע ליותר מחצי מיליון ש"ח (!!!) עבור מספר חודשים בלבד. מפחיד לחשוב לאיזה סכומים הבזבוז הזה מגיע אם ניקח בחשבון את כל המתחמים של המשרד בכל הארץ לאורך כל השנים.

אי אפשר להמשיך לזלזל ככה בכסף שלכם - פנינו לשר החינוך ודרשנו ממנו להפסיק את הבזבוז המשווע הזה במשרד שלו, אבל אי אפשר שלא לחשוש שמדובר בשיטה חוצת משרדים - ופנינו גם לחשבת הכללית באוצר בדרישה שתערוך בדיקה מקיפה הכוללת את כל משרדי הממשלה - כדי לבדוק אם גם שם מתייחסים לכסף של הציבור בזלזול תהומי שכזה. פנינו גם למבקר המדינה - מעבר לעניין הבזבוז והזלזול בכספי הציבור, חייבים לבדוק בדיוק איך אישרו מכרזים מופרכים כאלה - והאם למישהו היה אינטרס לאשר סכומים מופרכים כל-כך על חשבון הציבור.

התנועה לאיכות השלטון,
0 תגובות