אסור למלא כל כך הרבה מים

עוד סיפור על מדינת החלם שבה אנחנו נמצאים עד שנתאחד ונשנה אותה...

אני מתגורר בקראוון, משאית קרקס צבעונית שהיא הבית שלי ושל זוגתי הנפלאה. 

בנינו את הבית הזה במו ידינו ודאגנו שהוא יהיה עצמאי לחלוטין... חשמל, מים, גז - הכל נמצא על המשאית בלי צורך להתחבר לתשתיות חיצוניות.

אז החשמל סולארי, ואת מיכלי הגז ממלאים כשהם מתרוקנים... אבל הדבר שצורכים הכי הרבה בכל משק בית הוא מים - וזה כבד. אנחנו סוחבים איתנו מיכל - חבית של 200 ליטרים (כלומר 200 קיל) שאותה אנחנו צריכים למלא בממוצע פעמיים בשבוע. זה אומר שכזוג אנחנו צורכים קצת פחות מ2 קוב של מים בחודש... על פי המחירים המופקעים של מים בישראל למשק פרטי (10 שקלים לקוב - שזה אלף ליטר) מדובר בעלות בלתי נתפסת של 20 שקלים... בחודש! כמעט 2 שקלים שלמים בכל פעם שאנחנו ממלאים את החבית במים...

אך מכיון שאנחנו נודדים עם המשאית ועושים הפעלות קרקס בכל רחבי הארץ - אין לנו חצר עם ברז שממנו נוכל למלא את החבית, ולכן אנחנו בד"כ ממלאים את החבית בברז בתחנת הדלק.

כבר נתקלנו בלא מעט מתדלקים אטומי לב ואוזניים שלא מוכנים לתת לנו למלא "כל כך הרבה מים" בברז שמיועד לשימוש ציבורי, ולא מוכנים להקשיב לא לקול ההגיון (אנחנו מוכנים לשלם, מדובר על עלות של שני שקלים, והרגע מילאנו מיכל סולר ב600 שקל) ולא למוסר והגינות בסיסית (אני צריך בבקשה למלא מים במיכל, בעלות של 2 שקלים, כדי שיהיה לי עם מה להתקלח), ואנחנו מאוד משתדלים לדבר באדיבות ולפתור את העינין ואם צריך לעבור לתחנה אחרת שבה לא יוטרדו מהצורך ה"בזבזני" שלנו שיעלה להם המון כסף...

קרה המקרה והגענו לתחנה בת"א בשעת לילה מאוחרת, היינו חייבים למלא מים ולחנות ללילה, ולא היה לנו זמן לנסוע להסתובב ולחפש תחנה אחרת כי היינו צריכים לקום בבוקר ולעשות סדנאת קרקס. אז עשינו כמיטב יכולתנו להסביר למתדלק - שסרב בתוקף להבין, ומכיון שהייתה שעת לילה מאוחרת ולא יכולנו לדבר עם בעל התחנה - ביקשנו להשאיר כרטיס ביקןר על מנת שאם יש בעיה יוכלו ליצור עמנו קשר ולהסדיר את העינין - ואז מילאנו מים למורת רוחו של המתדלק, והלכנו לישון ולהמשיך בשגרת חיינו.

עברו מספר חודשים מאז, והיום זומנתי לחקירה במשטרה, שם הובהר לי שאין ברירה וחייבים לפתוח לי תיק פלילי כי הוגשה נגדי תלונה ואני נמצא בחקירה.

כן - קראתם נכון. אדם (לבן ופריבילגי עם עבר פלילי נקי) אשר מילא מים בתחנת דלק - ייפתח לו תיק פלילי על חקירה בחשד לגניבת מים. אני לא רוצה לחשוב מה היו עושים למישהו פחות פריבילגי... אפילו לי בקושי הקשיבו בהתחלה.

בסוף, החוקר שמע את הסיפור ובעיקר התייאש שבמקום לטפל בדברים חשובים הוא צריך לטפל בשטויות. 

הוא פנה אל המתלונן בטלפון ושאל אותו אם ניסה ליצור איתי קשר ולפתור את העינין... והמתלונן - הבעלים של התחנה בחר לשקר, ובצורה בוטה - אז החוקר האמין לי.

תראו מה קורה כשכולם רק ברגים קטנים במערכת ורק עושים מה שהם חייבים... 

"אסור לך למלא כל כך הרבה מים - זה עולה כסף"

"אין ברירה - חייבים לפתוח לך תיק פלילי"

יש ברירה אנשים!

תהיו אנשים. תקשיבו. תנסו לעזור למי שסביבכם וכך כשאתם תצטרכו עזרה יקשיבו לכם וינסו לעזור לכם...

אז אני אסתדר, גם אם אצטרך להסביר לכל מיני גופים רשמיים שהרישום הפלילי שלי הוא בסה"כ בגלל תלונת שווא שאין לה שום קשר למציאות...

סביר להניח שהתיק ייסגר מחוסר עינין לציבור. אבל מי יודע מה ההשפעות לטווח ארוך. מי יודע אם בגלל שפתחו לי רישום פלילי ימנעו ממני לעשות פעילות עם נוער במצוקה שאולי תשנה את חייו של נער אחד - שבגלל שלא חווה את הפעילות הזו ימשיך להתדרדר ויום אחד ישדוד את הבעלים של תחנת הדלק... 

karma is a beach - הקארמה היא חוף ים... ואף אחד לא יודע מה יביא הגל הבא.

אבל בחייאת - תתעוררו! ואז תעירו את מי שלידכם כדי שנפסיק לבזבז אנרגיה על מלחמות מיותרות ונתחיל לפעול יחד להפוך את העולם הזה למקום יותר טוב.

זה מתחיל מלתקשר אחד עם השני. אז אני הולך לדבר עם הבעלים של התחנה ולנסות לגרום לו לראות איך הבחירה שלו לבזבז את הזמן שלו, שלי, של חוקר משטרתי, ואלי גם של עוד כל מיני פקידים ושופטים ושאר ברגים בכל מיני מערכות ע"י הגשת תלונה - היא בחירה עצובה ומטופשת, כשכל מה שהוא היה צריך לעשות זה להרים טלפון, לפתוח טיפה את הלב והאוזניים, ולפתור את כל הסיפור הזה של 2 שקלים עם טיפה הקשבה ואמפתיה.

מאחל לכולנו התעוררות מהירה ולא כואבת ועתיד טוב יותר

רוי פרמסס גבעוני,
0 תגובות