המדינה בגבולות 67 נגמרת

ההתנפלות על המשכנתאות מעידה על כך שהציבור מבין שמחיר הדירות רק יעלה.

שני שרי אוצר מנסים לפתור את הבעיה באמצעים פופוליסטיים ובניגוד להגיון הכלכלי - האחד עם מ.ע.מ אפס והשני עם ניסיון להעניש רוכשי דירות להשקעה...וזה כמובן לא עובד ומביא לתוצאה הפוכה.

שלושה גורמים מקפיצים את מחירי הדיור.

1 - למדינה מונופול על הקרקעות. כשכל התוצרת בחנות אחת המחירים לעולם לא ירדו באמת.

2 - ועדות התכנון והבניה מפרנסות אלפי מקורבים וחייבות לסרבל את המערכת בכדי לשמר את כוחם.

3 - המדינה (בגבולות 67) פשוט נגמרת. אם חשבתם שיש מקום בנגב, נסו לבחור אקראית נקודה בלב השממה ותגלו שהיא שטח אימונים, פארק, שטח בדואי, תשתית תעבורתית או תעשייתית וכדומה. לילד שנולד היום (וברוך השם נולדים הרבה מעבר לכל התחזיות) אין שום סיכוי לדירה כשיקים את משפחתו - גם אם יהיה לו את כל הכסף. העובדה הזו מקרינה כבר עכשיו על השוק ומקפיצה את המחירים.

מה שצריך לעשות הוא:

א - להשיב את הארץ לעם. לחלק את הקרקע לבניה, למשבצות - ולחלקה בהגרלה לכל חייבי הגיוס. השוק החפשי כבר ידאג לשאר. (צוות של 'זהות' מכין את התוכנית לפרטיה). המדינה תנהל את האתרים ההסטוריים והפארקים - לא את אדמתנו.

ב- לפזר את ועדות התכנון והבניה. לכל שטח תהינה הגדרות בסיסיות ביותר שבתוכן כל אדם יכול לבנות כרצונו בלי אישורים נוספים . התרגלנו לחשוב שאם לא יהיה שר חלל, הכוכבים יתפזרו לכל עבר. הביטו בערי אירופה הקלאסית ותבינו שהמציאות יודעת להתאים עצמה היטב ומה שקובע זו התרבות ולא הועדה.

ג - להכיל ריבונות מלאה ולאפשר בניה בכל הארץ.

ח"כ לשעבר משה פייגלין,
0 תגובות