מקום ראשון בסרטן לימפומה

ארגון הבריאות העולמי - ישראל מקום ראשון בעולם בסרטן לימפומה המקושר ישירות לזיהום תעשייתי

כמו ששמתם לב, הספין של ראש עיריית חיפה בנושא תחלואת אזרחיו הצליח להרגיז אותי השבוע ויצאתי בקריאה לכל מי שעוסק בנושא להציף נתונים שחשוב לכולם לדעת בנושא תחלואת הסרטן באזור מפרץ חיפה. אז היום הגיעו לידיי כמה נתונים מעניינים, שעצוב לי מאוד לשתף, כי הם מעידים על הזלזול המשווע שמתקיים פה בחיי אדם. אבל אני אשתף אותם איתכם בכדי שתדעו איפה אתם חיים, כי לפעמים מרוב קשקושים בתקשורת לא מבינים בכלל מה קורה, והמצב חמור יקיריי, חמור עד כדי כך שלא ברור לי מי האדיוט שהגה את הרעיון להרחיב את התעשייה במפרץ חיפה מעבר למימדים המפלצתיים של הרצח שהיא מייצרת כבר היום.

אז בואו נתחיל מזה שבשנת 2012 פירסם ארגון הבריאות העולמי מחקר ובו ישראל מצטיינת בסרטן הלימפומה, שהוא סרטן התוקף את בלוטות הלימפה ומקושר ישירות לזיהום תעשייתי. במקביל, פרסומים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מעידים באופן ברור על כך שתושבי המפרץ חולים בכ 15% יותר משאר האוכלוסיה בסרטן. משמעות הדבר היא שמפרץ חיפה הוא המקום עם תחלואת הסרטן הגבוהה ביותר בעולם!!!!!!

הנתון הזה לקוח מאתר משרד הבריאות:http://www.health.gov.il/PublicationsFiles/NHL2015.pdf

המספרים ידועים לרשויות מזה שנים רבות והמשך קיום הבעיה מעיד רק על דבר אחד - לא איכפת להם. מאוד פשוט. צריך לזכור שבתי זיקוק היו מפעל של המדינה עד לא מזמן. אתם יכולים להיות בטוחים שהמדינה תעשה הכל בשביל שלא תהיו מודעים לכך שלמעשה המחדל הזה מתקיים עשרות שנים.

דבר נוסף שחשוב להבין בנוגע לסרטן מהסוג הזה הוא שהתהליך יכול להיארך שנים ארוכות. זאת אומרת שחשיפה לחומר מזהם לפני עשר או עשרים שנה יכולה לגרום לכך שתחלו היום. מה שאומר שמה שאנחנו רואים כיום הוא תוצאה של מה שקרה לפני 15 שנה מבחינת זיהום. חשוב לשים את זה על השולחן, כדי שנבין עם מה שיש לנו עסק פה - נזק מתמשך לאורך שנים מתעשיה מזהמת.

את הנתון הזה הבאתי ממאמרו של פרופ' מיכה ברחנא שפורסם באוקטובר 2014 בישראל איום http://www.israelhayom.co.il/article/226953

נתון נוסף שחשוב לעמוד עליו בהקשר זה הוא שתחלואת הסרטן בגוש דן, שבו זיהום האוויר מרכב הוא גבוה יחסית, נמצאת במסגרת הממוצע הארצי, כך שטענה כלשהי בכיוון של חריגה בתחלואה הנובעת מתחבורה היא בלתי מתקבלת על הדעת. בחיפה אין יותר תחבורה מבתל אביב. בנוסף, תושבי חיפה מעשנים בכ 5%-10% פחות מתושבי שאר הארץ.

אז שלא יספרו לכם כל מיני סיפורים שלא יודעים בודאות אם כן או לא, שלא בטוח מי גורם ומה גורם לכך שמאות אנשים מתים מסרטן באזור מפרץ חיפה כל שנה. המספרים וההוכחות מונחים לפניכם. אנא צאו לפעולה. אסור לכם לתת לזה להימשך וודאי ובוודאי שאסור לכם לתת לזה להחמיר עם הרחבת התעשייה המזהמת!

צדק חברתי - חדר המצב,
0 תגובות