חשמל חינם: 180 מיליון שקל בשנה

מכירים את סוגיית החשמל חינם לעובדי חברת החשמל?

עובדי חברת החשמל וגמלאיה מקבלים חשמל בחינם מאז הקמת החברה לפני 90 שנה - מה שהצטייר בהתחלה כהטבה סמלית אך שולית מבחינת העלויות הכלכליות, הפך להיות מפלצת של ממש מבחינת עלויות - ההטבה מגיעה לכדי 180 מיליון שקל בשנה (לעומת 110 מיליון ₪ רק לפני עשור).

מההטבה הזאת נהנים כעשרת אלפים העובדים הקבועים בחברה ועוד כ-8,000 גמלאים – יש לא מעט שאלות שצריכות להישאל ולהתברר בנושא ההטבה, בשעה שמגובשת תכנית הרפורמה לחברת החשמל יחד עם משרד האוצר -כשבראשן, האם צרכני החשמל צריכים להוסיף לממן את ההטבות הנדיבות הללו לעובדים, בשעה שחברת החשמל גוררת גרעון ענק בגובה 74 מיליארד ש"ח.

ועם כל זה לא מספיק, מפניות שקיבלנו למשרדי התנועה – הגיע אלינו מידע שההטבה הזאת הזאת מוענקת גם ללא מעט גמלאים שאינם מועסקים יותר בחברת החשמל, אך נהנים בימים אלה מהכנסות גבוהות אחרות, מה שלא מאפשר להם, לפי הנוהל של חברת החשמל, להוסיף לקבל את ההטבה הזאת.

פנינו ליו"ר חברת החשמל ומנכ"ל החברה ואנו דורשים לקבל הבהרות – מה נעשה על ידיהם כדי להדק את הפיקוח על מתן ההטבה לגימלאי החברה, וכיצד יפעלו לשנות את הנוהל כדי להדק את הפיקוח וכדי למנוע בזבוז מיותר של כספי הציבור?

התנועה לאיכות השלטון,
0 תגובות