תחולת עוני של ילדים

בעשור האחרון בלבד עלתה תחולת העוני בקרב ילדים בלמעלה מ-60%.

כן אני יודעת שאני "חופרת" ולא אפסיק עד שזה יזיז אתכם מאזור הנוחות כי אם יש איזה תכלית לאדם בעולם היא בילדיו, הם האושר הם הסיבה לקימה שלנו בבוקר, הם מקור הגאווה, למענם אנחנו נעשה הכל האמנם? אז למה אנחנו יושבים בשקט?

מה קורה לילדים בעוני? חוץ מלחפש אוכל בפחים, חוץ מלמכור את גופם בעבור צרכים אלמנטריים, חוץ מלקבץ נדבות בצמתים. הם גם מתאבדים. רק לא מדברים על זה. הסיבות להתאבדויות יכולות להיות רבות ומגוונות. אך לא ניתן להתעלם מהעובדה שמחצית מהילדים שמתאבדים בישראל מדי שנה באים ממשפחות נזקקות המוגדרות עניות, העובדה שלא מציינים את זה היא כדי לא לפגוע באוניברסליות של ההתאבדות <עד כמה שזה נשמע מזעזע> כי אם התאבדות תסומן כסטיגמה לעוני היא תאבד מה"סקסיות" שלה ותדחק לשוליים כמו בעיות נגזרות עוני אחרות - מה שיצביע על כשל מערכתי חמור ביותר ועל הצורך בלקיחת אחריות אמיתית למיגורו. מה שבממשלת ישראל לא ייקרה .

מתוך אתר הכנסת הוועדה לזכויות הילד:

כ 10 תלמידים מתאבדים מדי שנה, מחציתם ממשפחות מצוקה - כך נחשף בוועדה לזכויות הילד בכנסת. יו"ר הוועדה אורלי לוי-אבקסיס: כשהכל שחור - יותר קל ליפול למטה.

הוועדה לזכויות הילד דנה היום (שלישי) במקרי ההתאבדות בארץ של ילדים ונערים.

מנתוני משרד החינוך, מתוך כחמש-מאות מתאבדים בישראל מדי שנה, 12-10 הם מתחת לגיל 18. כמחצית המתאבדים מדי שנה, הם ממשפחות מצוקה, המוגדרות עניות. יו"ר הוועדה, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (הליכוד ביתנו) ציינה כי "הכל אמנם נמדד ונספר במקרי המוות, אך ניסיונות רבים לא מגיעים לתוצאה הסופית ולא שומעים עליהם. כמעט 50% מהמתאבדים הם ממשפחות נזקקות שמוגדרות עניות, כי כשהכל ניראה שחור - יותר קל ליפול למטה".

ריקי כהן בנלולו,
0 תגובות