מזל של נהגים עבריינים ...

צילום: משטרת ישראל

רחוב לה גווארדיה פינת יגאל אלון. אני על האופנוע, עומד באדום. מאחורי שיירה של אוטובוסים מובילה נוסעים לכנס של ש״ס בהיכל יד אליהו. האור מתחלף לירוק. אני נותן זכות קדימה לרוכב אופניים שחוצה במעבר חציה בירוק. נהג אוטובוס חסר סבלנות עוקף אותי בסיבוב רחב, פוגע עם צד האוטובוס ברוכב האופניים שנופל לכביש מתחת לאוטובוס, סנטימטרים אחרי הגלגל הקדמי שלו. אני צופר בהיסטריה. הגלגל של האופניים נמעך והרוכב מושך את עצמו עם האופניים מתחת לאוטובוס ונעמד המום.

האוטובוס נעצר. הנהג וחלק מהנוסעים יורדים ועושים בקרת נזקים. הם חוזרים לאוטובוס ומתכוונים להמשיך בנסיעה. אני חוסם את דרכו של האוטובוס וצועק על הנהג שייתן פרטים.

״עזוב אותך. לא נגעתי בו. סתם רוסי שיכור. לא קרה לו כלום״.

חיילת משוחררת, חובשת קרבית, רצה לצומת וצורחת על הנהג: דרסת אותו. ראיתי הכל מהצד השני של הצומת.

״לא נגעתי בו, הוא ירד לכביש אחרי שהתחלתי בנסיעה. תן לי להמשיך״, הוא מבקש ממני

״תשכח מזה״, אני עונה ומתקשר למשטרה. חלק מהנוסעים ממשיכים באותו קו הגנה: ״עזוב. רוסי מסריח, שיכור, את כל הרעש הזה אתה עושה בשבילו?״

״אתה סתם רוצה להפיל אותי. ממציא דברים״, אומר הנהג. החובשת אומרת לו שהוא משקר. הוויכוחים נמשכים. לא וויתרתי. הנהג מוציא ארגז כלים ומתחיל לתקן את האופניים במיומנות. כנראה בעל ניסיון. אחרי 20 דקות מגיעה משטרה. מי נפגע? שואל השוטר. ״היהודי הזה״, מצביע נהג האוטובוס. ״אבל לא קרה לו כלום״. השוטר לוקח פרטים מהנהג ורוכב האופניים וממלא את הפרטים על נייר משונה. הנהג מוסר גירסה. רוכב האופניים ממלמל שהוא בסדר. החיילת ואני מתעקשים למסור פרטים ועדות. השוטר משרבט משהו על הנייר. ״אתה לא באמת כותב את מה שאנחנו אומרים לך״, אני אומר לו. ״אחר כך אמלא את הטופס המתאים, אני זוכר מה שאמרתם לי״. ״אתה לא מתכוון לעשות עם זה כלום״, אני אומר לו. ״תראה, אני לא בוחן תנועה ובוחן תנועה לא יגיע כי אין נפגעים. אז לא יקרה עם זה כלום״. ״אתה מדבר על נהג שמסיע חמישים נוסעים שדרס אדם וכלום לא יקרה לו? אם שוטר היה רואה אותו עושה את זה?״. ״בטח הנהג היה מקבל העמדה לדין. אבל שוטר לא ראה את זה״, עונה השוטר. ״אבל יש לך עדי ראייה״, אני ממשיך לנסות. ״אי אפשר לעשות עם זה כלום״, אומר השוטר, ״האיש לא נפגע. אבל תראה מה זה מזל. אם הוא לא היה שיכור הוא היה נהרג. מזל של שיכורים״. כשעליתי על האופנוע והמשכתי אחרי כמעט שעה של בזבוז זמן חשבתי שאיך שהמשטרה שלנו עובדת זה דווקא מזל של נהגים עבריינים.

אורן כהן,
0 תגובות