כנרת בראשי: "יש לי פחד מהמערכת המשפטית"

עו"ד כנרת בראשי, פרקליטתה של א', בפרשת קצב - שפרשה מעריכת דין, מספרת על הפחד שלה ממערכת המשפט:

הרשו לי לספר לכם סיפור קטנטן על מערכת משומנת שאותי קצת מפחידה, אותה מערכת שגזרה את דינו של אולמרט, הפילה ראש ממשלה מכהן וקראה לו א.א, מערכת שבוחשת ובוחשת ובוחשת עד שאתם תתכופפו לידה לצידה ולגחמותיה צודקות או לא, זה לא משנה לה, היא אמרה ועל פיה ישק דבר. זו מערכת שקוראת לביקורת עליה ״איום״ היא ממנה חברים ובעיקר יוצאי פרקליטות, היא מרשיעה ב 99 אחוז מהמקרים (הצילו!)....

אני טיפוס מוזר שמעריך מעריץ וגומע בשקיקה דברי טעם אני תמיד זמינה ללמוד מאחרים ולשנות את דעותיי אם טעיתי, אני סולדת מחוסר צדק, מאנשים עקומים ומערכות יהירות ואני לא באמת מפחדת מאנשים. אני לא סוגדת למערכות רק בגלל שהן מערכות שאמורות לייצג צדק, אני מעריכה ומכבדת מערכות ישרות שיודעות גם לבוא ולומר חטאנו עוינו. מערכות כמו המערכת המשפטית שחלק ממרכביה מושחים עצמם בשמן המלוכה בזויים בעיניי, במערכת המשפטית יש הרבה כאלה והרבה מאוד ראויים, כמו גם בפרקליטות.

אני חונכתי על ברכיו של שופט מופלא, חכם ישר שסרגל עקום לידו, ובכל זאת אני ממש לא סוגדת לזו המערכת.

אני פוחדת מהמערכת המשפטית פחד אימים, למה, תשאלו אותי (גם אם לא תשאלו, אכתוב), כי הרצון שלי לעמוד ולהציף ללא מורא בכל הזדמנות את שחיתותה של המערכת בסיפור השופטת ורדה אלשייך, בהתעקשות שלי להציף את חוסר השיוויון הזועק לשמים בין עבריינים פוליטיים לעברייני משפט, נענשתי בתלונה ללשכת עורכי הדין ע״י הנהלת בתי המשפט, מי שחתם על התלונה נגדי הוא אותו עו״ד שהגיש בשמה של השופטת אלשייך תלונת שווא נגד עו״ד אחר, ובהסתמך על פרוטוקול מזוייף ביודעין!

מה קרה לשני העבריינים, לכאורה?

אחד קודם בהנהלת בתי המשפט והשניה אחרי שהמשיכה לחרוץ גורלות (גם אם מדובר בתחום עסקי) פרשה מרצון, עם הטבות מרחיקות לכת, כשופטת בדימוס. גם היא ביצעה עבירה חמורה שיש בה משום שחיתות גם היא השתמשה בכספי הציבור כדי לזייף פרוטוקול ולהגיש תלונת שווא, אבל היא שופטת ושופטים לא נחקרים באזהרה ולא עומדים לדין ואסור להגיד עליהם שיכול להיות שגם הם מושחתים.

אז אתם עכשיו מניפים דגלי צדק כי הרשיעו את אולמרט ואני יושבת רועדת מפחד על זה שאותו הרשיעו בלי ראיות, גם אם השחיתות זועקת לשמים, אבל אותה לא חקרו אפילו עם ראיות ללא שום צל של ספק!

כפי שכתב נציב תלונות על השופטים שדן בעניינה ואני שבאה לדבר על זה במדינה דמוקרטית חוטפת תלונה רצופת שקרים! ונאסר על שופטים להשתתף בפנלים שאני מנחה כי אני מבקרת אותה ... 

כנרת בראשי,
0 תגובות