תלמידי אנקורי נפגשו עם משפחות משני הצדדים

תלמידי כיתות יא' ויב' בקמפוס אנקורי רעננה נפגשו עם הורים ואחים שכולים מן הצד הישראלי והפלסטיני בפעילות משותפת עם הפורום למשפחות שכולות. מטרת המפגש היא לייצר שיח משמעותי העוסק בסוגיית השכול מנקודת מבט אישית ואינטימית ללא התלהמות וללא דעות קדומות הנוגעות להיבטי דעות פוליטיות.

זו השנה החמישית בה רשת החינוך אנקורי מקיימת פעילות משותפת עם הפורום למשפחות שכולות. הפורום הוא ארגון של 600 משפחות ישראליות ופלסטיניות שאיבדו את יקיריהם כתוצאה מהסכסוך הישראלי-פלסטיני. הפורום פועל לקידום הידברות, דיאלוג ופיוס. 

הסיפור האישי, ההכרות עם האדם וההבנה כי ישנן נקודות מבט שונות, ואנושיות, לשני הצדדים, ריתקו את התלמידים מכל צדי הקשת הפוליטית. התנהגותם הייתה למופת וחלקם אף אמרו לאחר המפגש כי הבינו לראשונה שגם בצד השני עומדים מולנו "בני אדם" ואף הביעו את הפתעתם מכך שחשו אמפתיה כלפי הדובר הפלסטינאי.

במסגרת הפעילות הערכית בקמפוסים של "אנקורי" מתקיימות לאורך השנה מספר פעולות שנועדו להטמיע את ערכי הסובלנות, ההכלה והכרת האחר בשיח החברתי. השיח בא לידי ביטוי בכל מעגלי חייו של התלמיד – בבתי הספר (במסגרת תחומי הדעת), בשעות הפנאי, בחברת המשפחה ובקהילה.

במפגש השתתפו נציגים מ- 4 משפחות שכולות שסיפרו לתלמידים את סיפור השכול של משפחתם מנקודת מבט אישית. התלמידים הביעו סיפוק מהאירוע ואף ביקשו ליזום מפגש עם בני נוער ערבים במסגרת ביקור גומלין בבית ספר ערבי.

עידו גילן, מורה לאזרחות ומחנך יב'1: "התלמידים שיתפו פעולה והיו קשובים לסיפורים, אין לי ספק שבאמצעות חיבור מספר גדול ככל הניתן של תלמידים ותלמידות יהודים וערבים לסיפור האישי של מחיר השכול נצליח לייצר מציאות טובה יותר לעתיד ילדינו".

יואב לביא, מנהל קמפוס אנקורי רעננה סיפר: "המפגשים בין תלמידי יא' ויב' לבין נציגי הפורום הפכו אצלנו באנקורי כבר למסורת. אנו רואים חשיבות בדיאלוג ובדו שיח ואנחנו בוחרים לחבר את תלמידי יא' ויב' הנמצאים בעיצומם של לימודי האזרחות לערכים ממשיים של סובלנות, הכלה והכרת האחר בשיח החברתי".

אודות רשת החינוך אנקורי:

רשת החינוך אנקורי הוקמה בשנת 1948 ובימים אלו חוגגת 65 שנים של מצוינות בחינוך והשכלה. לרשת מספר מוקדי פעילות: בהם, תיכון אנקורי, תיכון אינטרני פרטי  לתלמידי ט'-י"ב, המפעיל בתי ספר בתל אביב, רעננה, ראשון לציון, אשדוד, ירושלים, קריית ביאליק ופתח תקווה בהם לומדים  כ- 1200 תלמידים בשנה. קורסי בגרות ופסיכומטרי בפריסה ארצית רחבה, כמו גם הוצאת ספרים המתמחה בספרי מיקוד, ספרי פסיכומטרי וספרי לימוד לכיתה. אנקורי פוקוס מציע מרכזי לימוד הפועלים בשעות אחרי הצהריים ומתקיימים בהם שיעורי עזר בקבוצות קטנות בכל המקצועות ולכל הגילאים.

לאחרונה זכתה הרשת בפעם השלישית ברציפות בהפעלת מערך החוגים וההשכלה בשב"ס, ובהפעלת מרכזי הבחינות בתאוריה, עבור משרד התחבורה. 

ניר כהן,
0 תגובות