זהירות בדרכים בקמפוס אנקורי צפון

בקמפוס אנקורי צפון החליטו להעלות לסדר היום את סוגיית הבטיחות בדרכים.

תלמידי הקמפוס הגיעו למרכז השיקומי בית לוינשטיין ברעננה שם השתתפו בסדנת "נאמני בטיחות" שמפעילה היחידה לשירות סוציאלי. התלמידים נפגשו עם המשוקמים במקום, רובם נפגעי תאונות דרכים, ושמעו על ההתמודדות הקשה עם הפציעות.

התלמידים למדו על הסכנות הטמונות בנהיגה, צפו סרט שהפיק בית החולים בו מספרים נפגעי תאונות דרכים את סיפורם האישי. כמו כן חוו שימוש ב"משקפי אלכוהול" שנועדו להמחיש את ערפול החושים בעת נהיגה תחת השפעת אלכוהול.

השיא היה במפגש עם אם ששכלה את בנה הצעיר בתאונת דרכים והיא סיפרה לתלמידים על החיים לפני התאונה ואחריה. הביקור הסתיים בדיון שכלל עיבוד והסקת מסקנות עם עובדת סוציאלית שליוותה את התלמידים לאורך כל היום.

מנהל בית הספר, עודד בלאום ציין  "נושא הבטיחות בדרכים מוצב בראש סדר העדיפויות של הפעילות החברתית בבית הספר. כיום, הליך הוצאת רישיון הנהיגה הפך מהיר יותר ונגיש יותר ולצערנו אנו רואים עליה מתמדת במעורבות בני הנוער בתאונות הדרכים. אני סבור שהסדנא והמפגש האישי עם אם שחוותה שכול יכולים להביא לשינוי משמעותי בקרב בני הנוער ולהעלות בצורה משמעותית את המודעות לנושא".

אודות רשת החינוך אנקורי:

רשת החינוך אנקורי הוקמה בשנת 1948 ובימים אלו חוגגת 65 שנים של מצוינות בחינוך והשכלה. לרשת מספר מוקדי פעילות: בהם, תיכון אנקורי, תיכון אינטרני פרטי  לתלמידי ט'-י"ב, המפעיל בתי ספר בתל אביב, רעננה, ראשון לציון, אשדוד, ירושלים, קריית ביאליק ופתח תקווה בהם לומדים  כ- 1200 תלמידים בשנה. קורסי בגרות ופסיכומטרי בפריסה ארצית רחבה, כמו גם הוצאת ספרים המתמחה בספרי מיקוד, ספרי פסיכומטרי וספרי לימוד לכיתה, כך שאין כמעט ילד שלא לומד לקראת אחת מבחינות הבגרות שלו מהספר של אנקורי. אנקורי פוקוס מציע מרכזי לימוד הפועלים בשעות אחרי הצהריים ומתקיימים בהם שיעורי עזר בקבוצות קטנות בכל המקצועות ולכל הגילאים.

לאחרונה זכתה הרשת בפעם השלישית ברציפות בהפעלת מערך החוגים וההשכלה בשב"ס, ובהפעלת מרכזי הבחינות בתאוריה, עבור משרד התחבורה. 

ניר כהן,
0 תגובות